Читачі дитячої бібліотеки приймали участь в обласному етапі Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», який був присвячений 70—річчю Великої перемоги.
Учениця 9 – класу Кам’янськоїЗош №1 Клименко Анна зайняла 2-ге місце в цьому конкурсі ,її робота була відправлена для подальшої участі у конкурсі до НБУ для дітей.
Переможці отримали яскраві призи, які стимулюватимуть їх ще не раз повернутися до історії своєї родини.
Наприклад, альбом, випущений «Видавництвом Старого Лева», «Книга мого роду» та інші.

/Files/images/nove/DSCN0520.JPG


/Files/images/nove/DSCN0526.JPG


В травні відзначається незабутнє свято – День Перемоги. В районній бібліотеці для дітей до 70-річчя Великої Перемоги було проведено вечір – зустріч.

/Files/images/tsu/DSCN0477.JPG
/Files/images/tsu/DSCN0461.JPG

«І пам'ять згадкою торкає». До заходу була приурочена виставка-спогад «Перегортає пам'ять сторінки ,веде туди на фронтові дороги». Гостем свята був ветеранДругої світової війни – Ворона Дмитро Іванович . Він поділився спогадами про свій шлях до Перемоги. Особливо зацікавились учні листами – трикутничками,які ветеран приніс на зустріч . Кожен присутній хотів потримати ці листи в руках, адже це були справжні солдатські листи. Кожен лист - це вісточка з фронту .
Бійці писали листи додому,але не завжди вони доходили до адресата. Дмитро Іванович,розповідав про долі однополчан і в нього на очах бриніли сльози . Донька Оля прочитала вірш ,який написала сама і присвятила його татові, та показала дітям сімейні фотографії.Діти з трепетом, уважно слухали виступаючих . Було дуже багато бажаючих потиснути руку ветерану , подякувати за героїзм на фронті та сфотографуватися на згадку.На завершення діти вручили квіти ветерану

/Files/images/tsu/DSCN0490.JPG/Files/images/tsu/DSCN0496.JPGТрадиційно під час шкільних весняних канікул в бібліотеках ,що обслуговують маленьких читачів ,проходить Тиждень дитячої книги.
В цьому році в районній бібліотеці для дітей тиждень пройшов під назвою « Є у нас друзі усюди,радощів безліч земних.
Тільки подумайте діти,щоб ми робили без них».
Читачі його люблять і чекають з нетерпінням .
Це час сповнений дивовижного книжкового розмаїття.
Із початком Тижня присутніх привітала заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Cтепаненко Г.О.Відкриття тижня підготували учні 4-Б класу під керівництвом класовода Ірини Флопріанівни та бібліотекарів дитячої бібліотеки.
Діти розгадували загадки, читали вірші ,інсценували казки.А учні 4-В класу підготували відомості про виникнення книг та цікавинки про книги.


/Files/images/tsu/DSC_0210.JPG


Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
Бібліотечні працівники знайомили своїх відвідувачів з творчістю видатної української письменниці,поетеси – Ліни Костенко,з творчістю В.Симоненка та інших.
Учасники заходів з задоволенням приймали участь у літературних конкурсах та вікторинах.
Всі діти одержали задоволення від проведених заходів./Files/images/tsu/DSC_0193.JPG/Files/images/tsu/DSC_0206.JPG
/Files/images/tsu/DSC_0214.JPG
/Files/images/tsu/DSC_0218.JPG
/Files/images/tsu/DSCN0389.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0399.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0404.JPG

В лютому місяці цього року було оголошено обласний конкурс «Духовні цінності в моєму житті» для учнів 7-9 класів.

Учні шкіл міста активно прийняли участь в цьому конкурсі. Перший етап проходив на районному рівні.
Шість найкращих робіт було відібрано для участі в другому турі,який 31 березняпроходив в Черкаській обласній бібліотеці для дітей.
Учениця Кам’янської ЗОШ №2 Аркуша Ольга увійшла в двадцятку фіналістів 2 туру,і змагалася за гідний приз – пізнавальну поїздку в м. Київ.
На жаль в десятку найкращих не потрапила,але в нагороду Оля отримала диплом , прекрасно оформлену дитячу Біблію та срібний хрестик./Files/images/tsu/001.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0319.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0335.JPG

Навесні, коли тануть сніги
І на ряст засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановує пам’ять Шевченка…
В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою.
Таким саморобком в українців є Т.Г.Шевченко.
З метою вшанування видатного українського поета, художника, драматурга спільно з відділом освіти ,БТДЮ та районною бібліотекою для дітей було проведено конкурс юних читців « Тарасовими шляхами».
Справжніми шанувальниками поезії Т.Г.Шевченка виявились учні початкових класів.
З їх вуст звучали слова поета,зігріт і теплотою маленьких сердець.
Вони з задоволенням гордо і велично, з піднесенням духовності, декламували вірші Т. Г. Шевченка, за що були нагороджені дипломами.

/Files/images/tsu/DSCN0242.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0248.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0258.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0263.JPG

Мово наша рідна,ти найкраща в світі
У вінку з барвінку,в калиновім цвіті.
У тобі вчувається пісня солов’я
Мелодійна,щира,мово ти моя !

/Files/images/nove/DSCN0264.JPG
/Files/images/nove/DSCN0283.JPG

/Files/images/nove/DSCN0284.JPG
Кожному у дар Божий дана мова.
Всі живі створіння на Землі спілкуються між собою: одні - мовою жестів, інші - мовою звуків.
Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання.
За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби свого минулого і сучасного. Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
19 лютого у районній бібліотеці для дітей проведенодень рідної мови «Вертайся,рідна мово,у серце народу,у душу Вкраїни».
На протязі дня з дітьми було проведено поетичний вогник «Мова моя солов’Їна» та поетична елегія «Рідна мова моя – краю батьківського пісня».
Мовний круїз «Душа народу бринить у слові» цікаво пройшов з учнями 6-го класу.
Бібліотекар розповіла присутнім дітям, щоукраїнська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
Заходи проходили у теплій дружній атмосфері.
Діти залюбки слухали прислів’я і приказки про мову, легенди, відгадували загадки,самі читали вірші про рідну мову. Завершився день побажаннями щоб юні читачі залишили у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови, щоб завжди пам'ятали, про те багатство, яке є у кожного з нас, і багатство це - наша рідна мова.
Увагу присутніх привернула книжкова виставка літератури "Рідна мово моя поетична й пісенна".
Метою даних заходів є виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій.

Україна в жалобі за бійцями Небесної Сотні.

В ці дні, коли минає річниця від подій , коли були розстріляні понад сто людей ,у країні тривають жалобні заходи.
В районній бібліотеці для дітей була проведена година пам’яті «Вони помирали ,щоб жила Україна».
Бібліотекар розповіла про героїв Небесної Сотні, детально зупинилась на постаті нашого земляка, мешканця с. Грушківки, Максима Горошишина.
Повідомила присутніх про те ,що героя було нагороджено орденом «За заслуги перед Черкащиною» посмертно.
Діти прослухали Гімн Майдану за Небесною Сотнею «Гей,пливе кача…»
Світлу пам’ять усіх невинно убієнних жертв Небесної Сотні присутні вшанували хвилиною мовчання.
За кожною історією - справжні ГЕРОЇ, українські патріоти, які своїм життям і геройською смертю засвідчили безмежну любов до Батьківщини.
Слава Україні!
Слава її захисникам!
Вічна пам'ять загиблим!
/Files/images/nove/DSCN0266.JPG


/Files/images/nove/DSCN0268.JPG


/Files/images/nove/DSCN0269.JPG


/Files/images/nove/DSCN0270.JPG

День 15 лютого 1989 року назавжди увійшов в історію як дата, коли було поставлено останню крапку в десятилітній кровопролитній афганській війні, через пекло якої, гідно виконуючи свій військовий обов'язок, пройшли тисячі наших солдат. За кожним воїном - "афганцем" - доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя. 16 лютого в районній бібліотеці для дітей було проведено урок пам’яті «Пекучий вітер Афгану».Бібліотекар розповіла,що війна в Афганістані назавжди залишила пекучий слід у серцях солдатів.

/Files/images/tsu/DSCN0231.JPG

Вони щиро вірили , що виконують свій інтернаціональний обов'язок, роблять добру справу, захищають афганський народ та допомагають дружній країні.Наші хлопці служили з честю та гідністю. У їх пам'яті назавжди залишиться бойова дружба, взаємодопомога і підтримка, а ще болючі спогади про тих, хто вже ніколи не повернеться на рідну землю. На закінчення бібліотекар ознайомила дітей з книжковою виставкою " Життя обірване Афганом"./Files/images/nove/DSCN0226.JPG


/Files/images/nove/DSCN0229.JPG

29 січня в гості до дитячої бібліотеки завітали дошкільнята дитячого садочку «Ізумруд» на екскурсію«Читай місто запрошує».

Діти радо подорожували разом з бібліотекарем читального залу по "вулицях" дитячої бібліотеки.
Особливе захоплення у дітей викликали книжкові виставки, творчі роботи дітей, дитячі журнали та казкові речі, за допомогою яких діти вгадували казки та їх героїв.
З задоволенням діти переглянули мультики.
Всі були дуже задоволені і пообіцяли прийти з батьками.
/Files/images/nove/DSCN0202.JPG
/Files/images/nove/DSCN0212.JPG
/Files/images/nove/DSCN0213.JPG
/Files/images/nove/DSCN0217.JPG

День 22 січня увійшов у історію як велике Державне святоДень Соборності України.

Саме в цей день був урочисто проголошений Акт злуки - об"єднання двох суверенних Українських держав (УНР і ЗУНР) в одну Українську Народну Республіку.
Саме з того часу починається єдність українського народу. Україна завжди була державою самобутньою, з своєю культурою, традиціями та звичаями.
Народ України дуже різний, але в цій різності наше багатство та привабливість для всього світу.
Різні - значить неповторні, самобутні та нескорені.
Саме про це йшла розмова під час проведення історичної години під назвою "Вона - наш витвір,наша мрія, соборна вільна Україна", яка пройшла в дитячій бібліотеці 22 січня.
Бібліотекар дитячої бібліотеки провела огляд книжкової виставки"Ти воскресни моя Україно в своїм блиску і славі своїй"./Files/images/nove/DSCN0234.JPG
/Files/images/nove/DSCN0236.JPG

Якщо березень асоціюється у свідомості українців із ім’ям Тараса Шевченка, то січень проходить в Україні під знаком Василя Симоненка.
8 січня цього року йому виповнилося б 80 років.
До 80-річного ювілею поета в читальному залі бібліотеки відкрито книжкову виставку «Тут кожна билина мене пам’ятає і я пам’ятаю її».

/Files/images/nove/DSCN0201.JPG
Бібліотекою для дітей було проведено розважально – пізнавальну мандрівку « Подорож казками Василя Симоненка» з учнями 3-А та 4-Б класів Камянської ЗОШ №2.
Під час подорожі діти дізналися про життя та творчість відомого українського письменника В.Симоненка.
А також познайомилися з його казкою «Цар Плаксій та Лоскотон».
На завершення мандрівки діти відповіли на запитання вікторини за творчістю Василя Симоненка,а також Степаненко Г.О. познайомила дітей з викладкою літератури «У вінок ювіляру»./Files/images/nove/DSC_0453.jpg
/Files/images/nove/DSC_0467+-+копия.jpg
/Files/images/nove/DSCF1065.JPG
/Files/images/nove/DSCF1068.JPG
/Files/images/nove/DSCN0218.JPG

Загальновідомий факт, що в нашому місті живе багато талановитих, обдарованих дітей, які проявляють себе в різних напрямках творчої діяльності.

З метою виявлення і підтримки творчих, талановитих дітей і підлітків, сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті 09 січня 2015 року в Кам’янському будинку творчості дітей та юнацтва спільно з районною бібліотекою для дітей пройшов традиційний щорічний районний конкурс «Талановита юнь Кам’янщини».
Саме цей захід дає можливість дітям випробувати та оцінити свої сили, таланти та знання.
Всі учасники були нагородженні грамотами та солодощами.
/Files/images/nove/DSCN0163.JPG
/Files/images/nove/DSCN0164.JPG
/Files/images/nove/DSCN0173.JPG
/Files/images/nove/DSCN0175.JPG
/Files/images/nove/фото_талановита_юн__2015_(1).JPG


Воїнам АТО присвячується...


«В чудовому краю,на гарній землі
червоні кетяги виросли мої.
Любов і добро,сердечність і мир я буду нести,
народ цей величний завжди берегти!»
30 жовтня 2014 року учні 5-В та 6-Б класів відвідали у районній бібліотеці виховний захід "За честь, за долю, за українську волю" присвячений воїнам-учасникам АТО.
Працівники бібліотеки запросили учнів ознайомитися з книжковою виставкою, де представлені солдатські речі з зони АТО, та розповіли про нелегкі будні та страхіття війни на Сході. Діти доторкнулися до живої історії розглядаючи прапор, каску, флягу, гільзи, патрони, використаний магазин від бойового автомата.


/Files/5djmZ_croper_ru.jpeg/Files/images/tsu/DSCN0651.JPG
/Files/images/tsu/DSCN0657.JPG
/Files/images/tsu/DSCN0701.JPG

Присутні школярі взяли участь у розфарбовуванні імпровізованої карти України.
/Files/images/tsu/фото_заходу_про_ато2014_(21).JPG
П'ятикласники продекламували патріотичні поезії та разом з усіма запалили свічки пам'яті в честь загиблих воїнів,а бібліотекар читального залу Степаненко Г.О. зробила огляд книжкової виставки.

/Files/images/tsu/DSCN0708.JPG
/Files/images/tsu/DSCN0704.JPG
/Files/images/tsu/фото_заходу_про_ато2014_(6).JPG

/Files/images/tsu/фото_заходу_про_ато2014_(10).JPGНезважаючи на похмурий осінній день, 23.10.2014 року в Будинку творчості дітей та юнацтва панував святковий настрій.
А все тому, що в гості до школярів завітала сама пані Осінь і щедрою рукою наповнила багатим різнобарв’ям залу, де проводилося свято-конкурс «Осінні фантазії» спільно з районною бібліотекою для дітей.
А фантазувати наші діти дійсно вміють. Створені дитячою уявою та вмілими руками композиції і дивують, і тішать око, і смішать.

/Files/images/tsu/DSCN0566.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0599.JPG

Так, молодші школярі ЗОШ№1 та ЗОШ №2 у своїх композиціях «Гойдалка осінніх мрій», та « Осіння казка »,які створили своїми руками показали багатство рідної землі.Їхні композиції тішили око, дивували.
Працівник районної бібліотеки для дітей зацікавила присутніх дітей загадками про овочі-фрукти,провела цікаву гру «Відгадай що в кошику»,а також ознайомила дітей з тематичною викладкою літератури «Золота осінь».Додому учасники розходились веселі, збуджені: вони не тільки плідно попрацювали над створенням і захистом композицій, а й зуміли провести справжнє Свято.


/Files/images/tsu/DSCN0581.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0626.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0583.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0584.JPG


День дошкільника в бібліотеці «Запрошує місто книжкове».

Веселий, чудовий, захоплюючий День дошкільника «Запрошує місто книжкове » пройшов в районній бібліотеці для дітей.
Подружитися з бібліотекою прийшли вихованці старшої та підготовчої групи дитячого садка «Зірочка».
У цей день дітей зустрічали співробітники в святково оформленої бібліотеці, яка на деякий час перетворилася для них у «Острів книголюбів».
Разом з бібліотекарями діти із захопленням подорожували по відділах бібліотеки. За час цієї подорожі дошкільнята дізналися: що таке бібліотека, абонемент, формуляр, читальний зал. Познайомилися з різноманіттям книг дитячої бібліотеки, з правилами запису в бібліотеку і правилами поводження з книгою.
В ході заходу діти із задоволенням згадували старовинні прислів'я про книгу і читанні, відгадували літературні загадки, а також з інтересом взяли участь у літературній вікторині «В гостях у казки», де змогли показати свої знання відомих дитячих творів.
Здивував і порадував дітей огляд найбільш незвичайних дитячих книг, які підготувала для дошкільнят бібліотекар читального залу Степаненко Галина Олександрівна.
Діти були в захваті від новеньких, яскравих, барвистих дитячих книг та періодичних видань.
Дошкільнята обіцяли прийти в бібліотеку з батьками переглянути всі книжки та стати читачами.
Найважливіше, що зрозуміли діти - це те, що головний скарб нашого життя - знання, які люди отримують з книг!/Files/images/tsu/DSCN0530.JPG

/Files/images/tsu/DSCN0523.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0518.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0538.JPG


30 жовтня 2001 року Указом Президента України " … на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті" встановити: День партизанської слави, який відзначати щорічно 22 вересня.
З нагоди святкування дня партизанської слави 23 вересня в районній бібліотеці для дітей було проведено історичну годину «Фронт у тилу ворога» з учнями 6-б та 8-а класів ЗОШ №1./Files/images/gneapgnepa/DSCN0469.JPG

/Files/images/gneapgnepa/DSCN0472.JPG

Бібліотекар читальної зали Степаненко Г.О. розповіла про історію визволення рідного краю,про мужність і героїзм народних месників в тилу ворога.
Діти дізналися про наших земляків,які в тилу проявили мужність і відвагу. Користувачіпознайомились з книжковоювиставкою «Земле Черкаська -рідний мій краю»,де бібліотекар звернула особливу увагу на підрозділ виставки «Вони прославили наш край».
Свій виступ бібліотекар закінчила словами:"Нашу землю можна на деякий час захопити ,але втримати її не вдавалося ще нікому".

/Files/images/tsu/DSCN0470.JPG

Україна – єдина країна.

«Моя найкраща в світі сторона,

Чарівна,неповторна,Україно!

Для мене в цілім світі ти одна

І рідна й мила ,дорога,єдина»

« Україна – єдина країна» під такою назвою був проведений перший урок з учнями 4-го класу школи №3.
Бібліотекар дитячої бібліотеки Галина Олександрівна Степаненко наголосила: «Саме ви,діти,- майбутнє нашої держави.
Тож знаннями, працею, здобутками збагачуйте її. Будьте гідними своїх предків,любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України,шануйте свій народ і нашу мову.
Ми - єдина країна ! Незважаючи на всі негаразди , ми прагнемо одного – спокою,миру та чистого блакитного неба над головою.»
/Files/images/tsu/DSCN0438.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0443.JPG


/Files/images/tsu/DSCN0444.JPG


З початком канікул в районній дитячій бібліотеці розпочалися літні читання "Розпочались канікули- сумувати ніколи ".
Активні відвідувачі бібліотеки, які відпочивали у пришкільних таборах ЗОШ №1,ЗОШ №2 та ЗОШ№3 мали змогу ознайомитися з книжковими виставками де розміщені найцікавіші, найчитаючіші, найсучасніші дитячі видання.
Діти взяли участь у веселих розвагах, цікавих вікторинах, конкурсах, переглядали мультфільми, грали в цікаві ігри, розповідали про класні історії, які вони прочитали в книгах.


/Files/images/gneapgnepa/DSCN0031.JPG/Files/images/gneapgnepa/DSCN0034.JPG/Files/images/gneapgnepa/DSCN0053.JPG
/Files/images/gneapgnepa/DSCN0054.JPG
/Files/images/gneapgnepa/DSCN0055.JPG
/Files/images/gneapgnepa/DSCN0056.JPG
Також діти містечка відпочиваючи в парку мали змогу прочитати книги та журнали в «Мобільній бібліотеці» щочетверга. Проводячи канікули разом з бібліотекою, діти отримували позитивні враження, радісні емоції, спілкувалися з однолітками, читали, пробуджували свою фантазію і творчість.
/Files/images/gneapgnepa/DSCN2996.JPG
/Files/images/gneapgnepa/DSCN2999.JPG/Files/images/gneapgnepa/DSCN3000.JPG
/Files/images/gneapgnepa/DSCN3005.JPG

«Про дідуся Тараса».

В рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці відбувся захід «Про дідуся Тараса».

Читачі ,учні 1-го класу КЗОШ №1, почули розповідь ,підготовлену бібліотекарем читального залу Степаненко Г.О. про життя
Тараса Шевченка,його дитячу допитливість,жагу до знань,захоплення малюванням.
Діти перегорнули сторінки трагічної і великої долі українського пророка : раннє сирітство,омріяна воля,розквіт таланту,вихід у світ «Кобзаря».

На святі пролунали пісні на слова Т.Г.Шевченка ,діти декламували вірші,завзято розгадували літературний кросворд «Чи знаєте ви твори Шевченка?»./Files/images/tsu/DSCN2981.JPG

/Files/images/tsu/DSCN2984.JPG

/Files/images/tsu/DSCN2990.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 417