Всесвітній день театру

2024-03-27

Щороку 27 березня відзначається Всесвітній день театру. Це свято не тільки митців сцени, а й мільйонів глядачів.

Згідно стародавніх переказів, саме 27 березня відбулася перша вистава у Стародавньому Римі, але істориками цей факт не доведено. Та що нам до істориків, коли легенди надихають і манять нас у дивні місця. Театр - це диво, феєрія, чудове дійство, де людина має можливість відволіктися від буденного життя і доторкнутися до прекрасного і чистого.

Сьогодні, з нагоди свята Всесвітнього дня театру, хочу запропонувати Вам поринути в культуру японського традиційного театру кабукі. Цей вид мистецтва завжди був загадкою для європейського менталітету. Отже, трішки історії театру.

Напів-театральне танцювальне видовище почало свій шлях на березі річки Камо в Кіото, вже через тридцять років кабукі докорінно змінився. Участь жінок у виставах була суворо заборонена, ця заборона діє і досі, відтоді чоловіки виконують і жіночі ролі також.

Спливає час, змінюється влада, змінюються деякі правила, реформується сцена, урізноманітнюються акторські техніки, зазнає змін і сам жанр кабукі. Але одна річ залишається незмінною: видовище надмірності, яке передається рухами та позами тіла, жестами, голосом, традиційною японською музикою. В постановці театральних вистав кабукі можна спостерігати впорядкований хаос знаків.

Актори японського театру напряму контактують з публікою. Іноді вистава починається з виходу головного героя через партер. Рухи, певні пози у сполученні з нерівномірною інтонацією та різнобарвні масивні костюми, загострюють ритуалізовану декоративність дійства. Перебільшена емоційність в химерному голосі та різких рухах, занадто експресивна міміка, підкреслена відповідним макіяжем або маскою – це характерні риси театру кабукі.

Впродовж віків існування театру з’явились цілі театральні династії. Вони спеціалізуються на певному стилі гри на сцені: оннагата (виконавці жіночих ролей), арагото (грубий стиль) та вагото (гармонійний стиль).

У сучасній Японії кабукі складається з трьох типів постановок: історичні, простонародні і танцювально-драматичні п'єси.

/Files/images/knijkoviy_zorepad/images.jpg



Романенко Л.

Кiлькiсть переглядiв: 2