• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Останній гетьман Української Держави

Останній гетьман Української Держави

2023-05-15

Павло Скоропадський — видатний український державний діяч, військовий, останній гетьман Української Держави. Скоропадський один з найбільш знакових постатей українських Визвольних змагань 1917-1921 років.

/Files/images/1009/_aga/Скоропадський.jpg

В часи гетьманату Україна стала островом стабільності на розбурханих революцією теренах колишньої Російської імперії. В Українській державі була встановлена стабільна валюта й розроблена податкова система. Був прийнятий і виконувався державний бюджет. Також були створені Державний та Земельний банки.
Було відкрито близько сотні українських гімназій, відбулося введення до навчальних програм української мови, історії та географії як обов'язкових предметів. Відкриті були українські державні університети в Києві та Кам'янці-Подільському, історико-філологічний факультет у Полтаві, створені Державний український архів, Національна галерея мистецтв, Український Історичний музей, Українська національна бібліотека, Український театр драми і опери, Українська державна капела, Український симфонічний оркестр та Українська академія наук.
Україну визнали 30 держав. У Києві були розташовані постійні представництва десяти з них. Гетьманат мав дипломатичні місії в двадцяти трьох країнах. У червні 1918 року був укладений мирний договір з російськими більшовиками, в результаті чого припинилися широкомасштабні воєнні дії.
Після зречення влади Скоропадський опинився в еміграції в Німеччині. Будучи емігрантом, він очолив гетьманський рух, який сприяв поширенню ідей консерватизму в українському середовищі. Одним з провідних теоретиків цього руху став В’ячеслав Липинський, погляди якого справили значний вплив на українських емігрантів у міжвоєнний період. Скоропадський посприяв заснуванню в 1926 році Українського наукового інституту при Берлінському університеті, який відіграв помітну роль у розвитку української науки й культури.


/Files/images/1009/_aga/книги.jpg












































Кiлькiсть переглядiв: 60