Відкрий для себе це ім’я

2023-01-06

/Files/images/nnn/стус.jpg

В шістдесяті роки минулого століття почалася «відлига» , яка відкрила світові безліч визначних діячів культури. Цей культурний рух в Україні встав на захист національної мови, культури і свободи художньої творчості. Один із найактивніших представників шістдесятників Василь Стус народився 6 січня 1938 року.

Василь Стус став знаковим символом нескореності України, гідності людини, яка виборола право лишатися нею навіть в нелюдських обставинах. Поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, Герой України, совість нашої нації і все це про одну людину.

Василь Стус жив, творив і загинув за те, щоб український народ мав – свободу, незалежність, право говорити на рідній мові, історичну пам'ять, самобутню культуру. Без сумніву поет належить до духовних лідерів нації.

Василь Стус живе серед нас у своїх творах. Ми пишаємося стійкістю, непохитністю людини, яка протистояла тоталітарному режиму і вистояла. За життя поета вийшло п’ять збірок віршів; «Круговерть», «Зимові дерева», «Веселий цвинтар», «Час творчості» та «Палімпсести».

Батьківщина.

О земле втрачена, явися
Бодай у зболеному сніі
лазурово простелися,
пролийся мертвому мені!

І поверни у дні забуті,
росою згадок окропи,
віддай усеблагій покутіі
тихо вимов: лихо, спи!..

Сонця хлюпочуться в озерах,
спадають гуси до води,
в далеких пожиттєвих
ерахмої розстанули сліди.

Минуле, озовися, де ти?
Забуті радощі, жалі.
О земле втрачена, явися
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені.



Кiлькiсть переглядiв: 59