• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Читаючий Четвер. Класики світової літератури про кохання.

Читаючий Четвер. Класики світової літератури про кохання.

2022-02-10



/Files/images/17_veresnya/22.png











Напередодні дня всіх закоханих пропонуємо зануритися в книги про кохання.
У всі часи писали про кохання – сильне і непереможне, ніжне і зворушливе, іноді трагічне і нерозділене, але завжди неймовірне і тільки справжнє. Приємно зануритися в книгу, де тільки ви та розповідь про людські долі, такі години дозвілля просто безцінні. Отже до вашої уваги.



/Files/images/17_veresnya/avvv/книганп.jpg






«Буремний перевал» Емілії Бронте:

У XIX столітті «Грозовий перевал» перевернув уявлення про романтичну прозу та став однією з культових книг про кохання. Дивовижна історія стосунків дочки власника похмурого маєтку і його прийомного сина не піддається рокам і буде хвилювати серця дівчат ще не одне тисячоліття. Єдиний роман письменниці Емілі Бронте точно вартий вашої уваги.

«Джейн Ейр» Шарлотті Бронте:

Історія маленької сироти, котра повсякчас стикається із несправедливістю та неприйняттям.
Та попри всі негаразди героїні вдається зберегти і честь, і гострий розум, і вірність своїм прагненням та переконанням. У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. Роман став метафорою жіночої шляхетності й сили в світовій літературі.

«Пані Боварі» Гюстава Флобера:

Еммі Боварі судилося жити в сонному провінційному містечку, з нелюбим чоловіком в оточенні самовдоволених і ситих обивателів. Та її романтична натура не могла задовольнитися цим безбарвним, безкрилим існуванням. Спроба Емми щось змінити штовхає її до зради. Звичайно, ідеал Емми, її мрії й пориви банальні, в чомусь навіть смішні й безглузді, але вона вкладає в них душу, вона справді страждає, по-своєму протестує проти "життя кольору плісняви" - аж до самої своєї недоладної смерті.

«Чуття і чуттєвість» Джейн Остін:

Книга розповідає — історію кохання двох сестер Дешвуд: розсудливої Елінор, що завжди зважає на здоровий глузд і норми пристойності, та імпульсивної Маріанни, котра не соромиться палкості своїх почуттів і йде за покликом серця. Такі різні характери і такі ж неоднакові реакції на виклики, які кидає їм доля, але в душі кожної з них не згасає надія на краще майбутнє.

«Дише ніжністю ніч» Скотта Фіцджеральда:

Герої твору — заможна й тендітна пацієнтка психіатричної лікарні та бідний, але здібний лікар-психіатр, що не встояв перед її вродою. Пишучи цей роман, автор не побоявся вилити на папері свої найпотаємніші й найважчі думки та постав перед читачем у всій відвертості, оголивши душу.

«Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова:

Багато років літературні критики вивчають роман «Майстер і Маргарита».Твір називають іронічним, філософським, фантастичним, любовним.Він і справді дуже глибокий, але в романі ще цікавий динамічний сюжет, віра в людей і вічні цінності.Про безсмертя і смерть, про боротьбу добра і зла, про любов і ненависть, читайте у творі Булгакова.

Пишуть про кохання і зараз. Книг дуже багато і на сторінках нашої рубрики про кожну не напишеш. Тож приходьте до бібліотеки і знаходьте літературу про любов на свій смак.



Романенко Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 164