Чорна свіча Чорнобиля.

2021-04-20

Хліба нам родять.
Йдуть до школи діти.
І за минулим тисне душу щем.
Ми любимо. Живем.
Ти чуєш, світе?
Чорнобилем помічені, живем!

Історія нашої країни має безліч трагічних сторінок і одна з них припадає на 26 квітня. Саме цього дня у 1986 році сталася потужна аварія на Чорнобильській АЕС.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Трагедія призвела до радіаційного забруднення території України. Люди мусили покинути свої домівки і шукати прихистку в інших регіонах країни. З’явилося поняття «зони відчуження». З’явились мертві – села, селища, міста. Щедра родюча земля на довгі роки вражена страшною хворобою.

Для України, для всіх, хто причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини : до 26 квітня 1986 року і після нього. І перші хто прибув на місце трагедії були пожежники. Їх перших вогнеборців було 28: Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко , Володимир Тищура, Микола Титенок, Леонід Телятников, Борис Алішаєв, Іван Бутрименко, Михайло Головненко, Степан Комар, Андрій Король, Михайло Крисько, Віктор Легун, Сергій Легун, Анатолій Найдюк, Микола Нечипоренко, Володимир Палагеча, Олександр Петровський, Петро Пивовар, Андрій Половинкін, Володимир Олександрович Прищепа, Володимир Іванович Прищепа, Микола Руденок, Анатолій Захаров, Григорій Хмель, Іван Шаврей, Леонід Шаврей.

А потім прийшли ті хто проводив дезактивацію приміщень, землі. Цю роботу виконували військовослужбовці, працівники підприємств та організацій. Згодом вониотримали статус «ліквідатор» наслідків аварії на ЧАЕС. Їх ніхто не питав, чи хочуть вони їсти, спати, без спеціального одягу, без їжі, без води вони працювали без вихідних по 10-12 годин на добу.

З нагоди трагічних подій в Публічній бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Чорна свіча Чорнобиля». Виставку оформили бібліотекар абонементу Макогон Т. та художник Клименко І.

/Files/images/13_veresnya/a1/2222.jpg

































































Кiлькiсть переглядiв: 120