• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Читаючий Четвер. Джейн Остін «Гордість та упередження»

Читаючий Четвер. Джейн Остін «Гордість та упередження»

2020-12-24

/Files/images/13_veresnya/22.png


16 грудня Джейн Остін, англійській письменниці, виповнилося 245 років від дня народження. Вона прославилась як майстер іронії та провісниця реалізму. Отримала домашню освіту, багато читала і мала гарний смак у читанні.
Спочатку Джейн писала пародії на відомі романи. Пізніше її глузлива посмішка і талант бачити людей наскрізь склалися у притаманний письменниці стиль.

/Files/images/1009/vua/Джейн ОСтин.jpg

Всесвітня слава і визнання прийшли до Джейн Остін вже після її смерті. Сьогодні вона є одним з самих популярних класиків англійської літератури.
За кордоном навіть існують клуби читання Джей Остін.

На мою думку найкращим творим авторки є роман «Гордість та упередження».
Цей роман і сьогодні з захопленням читають мільйони читачів, які розмовляють на різних мовах, мають різний вік.

Та їх об’єднує любов до роману, героїв твору. Майстерність у зображенні кохання головних персонажів вражає.
21-літня Джейн Остін змогла так майстерно викласти у романі сподівання й розчарування, турботи й почуття закоханих Елізабет Беннет і містера Дарсі, що напевно саме тому цю книгу й досі читають.

/Files/images/1009/vua/герої.jpgА ще без «Гордість та упередження» не існувало б, напевно, ні «психологічного» роману, ні «жіночого» роману загалом.

І головні герої, і другорядні персонажі не залишать байдужими свого читача. Схожі персонажі живуть поряд з нами і зараз, і так цікаво читати і перечитувати книгу і знаходити все нові і нові відтінки в образах героїв. Роман зачаровує зворушливою романтичністю та легким гумором.

Інші твори романістки також заслуговують на увагу читачів: «Емма», «Чуття і чуттєвість», «Менсфілд парк», «Нортенґерське абатство» та «Переконання».

Рекомендуємо розпочати подорож в прекрасний світ творів Джейн Остен, завітавши до нашої бібліотеки.

Романенко Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 61