• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Читаючий Четвер. Зануссі К. Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати

Читаючий Четвер. Зануссі К. Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати

2020-11-19

/Files/images/13_veresnya/22.png

«Кожне людське життя йде по-своєму,
і не має простих рецептів,
як досягти щастя»


Кшиштоф Зануссі.

Кшиштоф Зануссі - видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів - Каннського (1980 р.), Венеціанського (1982 і 1984 рр.) та інших, володар численних призів, серед яких премія ім. Параджанова ''За внесок у світовий кінематограф'' на Єреванському міжнародному кінофестивалі (2005 р.).

/Files/images/13_veresnya/a11/зануссi.jpg

''Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати'' - книжка Кшиштофа Зануссі, в якій він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-от любов, творчість, мораль, релігія. Ця книга автобіографічна. В ній не суто переказ власної біографії, а й роздуми над сенсом життя, над тим, як помилки або перемоги родичів можуть впливати на особисте життя. Чи варто знати історію своєї родини, її коріння…

Автор посилається не лише на приклади із власного або своїх родичів життя, але й оздоблює видання сюжетами зі своїх кінострічок. Бо сюжети тих стрічок дуже часто змальовані з життя батька та матері, дядька та тітки, кузенів, близьких або й не дуже родичів. До кожного розділу додаються посилання, за якими можна подивитись в Інтернеті уривки з фільмів режисера, що ілюструють той чи інший сюжет, описаний у книжці.

Є в книзі і роздуми над тим, що залежить від нас, а що від провидіння або милості Божої.

«Світ увесь пронизаний тенетами, розгадати які нам не до снаги, і так буде до кінця існування. Таємниця буде вічно.»

«Наука має довгий перелік недооцінених і забутих відкриттів, декотрі з яких згодом були відкриті наново. Авторство великих ідей часто буває сумнівним, славу часто здобуває не той, хто щось відкрив , а той, хто відкрите поширив, хто мав талант до розповсюдження…»

/Files/images/13_veresnya/a11/книга.jpg

Майже кожне речення в книзі варте уваги, варте цитування. Цікава особистість в цікавій формі ділиться своїм цікавим досвідом життя.
Завітайте до Публічної бібліотеки і можливо роздуми Кшиштофа Зануссі стануть у пригоді і вам.

Романенко Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 48