• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Читаючий Четвер. Антична література українською мовою.

Читаючий Четвер. Антична література українською мовою.

2020-10-22

/Files/images/13_veresnya/22.png

Ось і пришла осінь. Вона просто ідеальна для читання. Коли на дворі стає все прохолодніше, йдуть дощі, погодьтесь, хочеться заварити ароматного чаю, закутатися у теплу ковдру і почитати цікаву книгу.

Пропонуємо вам звернути увагу на античну літературу. Її варто читати. По-перше – саме на ній будується вся сучасна культура. Свобода, справедливість, звідки походить влада? Знайти відповіді на ці питання можна у античних авторів. Всі науки так чи інакше пов’язані, а шукали цей зв’язок ще в стародавній Греції та Римі. Ну і саме головне – античні тексти розвивають і дисциплінують. Ця література вимагає задуматися, розвиває мозок, котрий при читанні таких книжок стає логічнішим, розумнішим, послідовнішим.

/Files/images/17_veresnya/один.png

На полицях нашої бібліотеки стоять книги античних авторів і чекають на вас. Саме час звернутися до них. Цього четверга представляємо до вашої уваги Марка Аврелія «Наодинці з собою. Роздуми», Гесіода «Походження богів» та Овідія «Метаморфози».

Римський імператор Марк Аврелій наполегливо шукав себе як громадянина Всесвіту. Його книга «Наодинці з собою» залишається актуальною і зараз. Книга просякнута глибокими роздумами про природу влади та людини у владі. Є на її сторінках багато похмурих думок про смиренність долі – адже автор був прибічником філософії стоїцизму.

Один із «світочів світової літератури», так про нього писав І. Франко, Гесіод у своїй поемі «Походження богів» започаткував вчення про становлення світу. Широкому читацькому колу ім’я Гесіод мало відоме. Ось і випадає нагода осіннього негожого вечора ознайомитися з творами цього античного поета. В книзі також представлені твори «Роботи і дні» та «Щит Геракла».

Найзначнішим твором «золотої доби» римської літератури є поема Овідія ПубліяНазона «Метаморфози». До неї входить більше ніж 250 міфічних оповідань. Поетичний хист автора зробив поему неперевершеним витвором світової літератури. І хоч сам Овідій зазнав метаморфозу життя – заслання, а поему було спалено. Та як відомо рукописи не горять… І сьогодні ми з вами маємо змогу насолоджуватися чудовим поетичним твором.

Взагалі серія книжок «Бібліотека античної літератури» від видавництва «Апріорі» це слушний проект. Сюди увійшли насправді видатні пам’ятки стародавньої літератури.
І ми дуже раді, що на полицях нашої бібліотеки є книги які здатні вплинуть на світогляд, примусять замислитися, не полишить байдужими.

Тож читайте античну літературу – бо ви того варті!

Романенко Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 104