• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Читаючий Четвер. Джозеф Чосер. Кентерберійські оповіді

Читаючий Четвер. Джозеф Чосер. Кентерберійські оповіді

2020-09-03

/Files/images/13_veresnya/22.png

Кожна країна має низку відомих усьому світу письменників і поетів. Коли ми говоримо про літературну спадщину Великої Британії то на думку спадають прізвища: В. Шекспір, Ч. Байрон, Ч. Діккенс, В. Скотт, Ш. Бронте, У. Теккерей та багато інших. Але розвиток літератури не починається зненацька. Тож цього четверга ми поговоримо про Джозефа Чосера, котрий вперше почав писати на рідній для нього англійській мові, на відміну від модної тоді латини та французької. Бо саме цими мовами писали тодішні письменники Британії.

/Files/images/13_veresnya/чосер.jpg

Відтак творчість Дж. Чосера стала яскравим явищем англійської культурної епохи, що йшла попереду Відродження. Велика заслуга поета в розвитку англомовної літератури. В його поезії панує відчуття міри, смак, витонченість форми вірша. Всюди видно руку майстра. Саме він надав англійському віршу закінченість і довів його до найвищого ступеня витонченої літературної мови. Не маючи довіри до переписувачів, контролював особисто списки своїх творів, таким чином слідкуючи за чистотою мови.

/Files/images/13_veresnya/Книга.png

Найвидатнішим твором Чосера є «Кентерберійські оповідання»- збірка віршованих оповідань, створена в останній період його життя. В ній поет зовсім відходить від алегоричного принципу зображення і звертається до безпосереднього змалювання життя сучасної Англії.За будовою твір подібний до «Декамерона» Боккаччо. Це також обрамована новелістична збірка, яка відкривається прологом, де описано оповідачів, а далі подано їхні розповіді. Але пролог в «Кентерберійських оповіданнях» має незрівнянно більше значення, ніж у «Декамероні» - у Чосера він є найважливішою і найцікавішою частиною збірки.

Так це чи ні? Дійсно цікава книга чи ні? Як звучать вірші Джозефа Чосера на українській мові?, - про все це, а можливо навіть про більше, ви маєте можливість дізнатися у Публічній бібліотеці. А що для цього потрібно? Ви вже здогадались? Так, прийти до бібліотеки і взяти книгу видатного англійського поета Дж. Чосера «Кентерберійські оповідання». Приємного читання.

Романенко Л.В.
Кiлькiсть переглядiв: 184