• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • ТОП-10 ДРАЙВОВИХ КНИГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

ТОП-10 ДРАЙВОВИХ КНИГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

2020-06-26

/Files/images/13_veresnya/00.jpg

Підлітковий вік - це період бунтарства.Тому серед сучасних тинейджерів мало таких, хто з задоволенням читає книги із списку обов'язкової програмної літератури. Але мода на читання повертається. Читати модно! Бути читаючим престижно! Читайте сучасні книги для тинейджерів!

Ми пропонуємо вам книги про підлітків, які опинилися в складних життєвих обставинах, у яких виникли проблеми з однолітками, дорослими, законом. Сподіваємось, що їх приклад, їхні думки і переживання допоможуть нашим читачам розібратися у своїх проблемах.

Ульф Старк “Диваки і зануди”

У Сімони все пішло шкереберть. Її “не така як всі” мама зійшлася з занудою Інгве, і через це їй доводиться переїхати до іншого будинку, змінити школу і друзів, втратити улюбленого пса Кільроя. Проблеми поглиблюються, коли у новій школі її приймають за хлопчика Симона. Спочатку їй подобається прикидатися хлопцем, але незабаром вона закохується… і закохуються у неї. Добре, що у Сімони є дідусь, до якого можна притиснутися, розповісти про те, що трапилося, разом посміятися – і проблеми вже не здаються такими невирішуваними. Дідусь, який втече рано вранці з лікарні в жіночих чоботях і повідає, що диваком бути набагато краще, ніж занудою, і влаштує незабутню вечірку. Останню.

Малгожата Гутовська - Адамчик “Дівчата з 13-ї вулиці”

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних. Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні. Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися…

Сьюзен Гінтон «Аутсайдери»

Є романи дорослішання, а є романи виховання. Цей належить до другої категорії. СьюзенГінтон почала писати його ще в 15. Мабуть, саме тому персонажі вийшли такими живими, а їх конфлікти – жорсткими та безкомпромісними.

Формально, бій йде між західними та східними районами міста, а по суті – між двома світами. Дітьми простих бідних сімей та мажорами, про яких тоді казали «золота молодь».

Кожною стороною керує ненависть. Вона веде їх на вулиці і розпалює бійки. Вона навіює бажанням знищити ворога. Та що буде, коли це бажання здійсниться?

Алевтіна Шавлач"Пампуха"

За пишні форми цькують Ганю – героїню повісті АлевтіниШавлач "Пампуха". Причому, що важливо у світлі останніх новин у реальних українських школах, дає поштовх булінгу шкільна вчителька. Схиблена на здоровому харчуванні, класна керівниця знаходить собі жертву для "шпильок" – одну з учениць. Мама дівчини працює в пекарні, тож Ганя часто приносить у школу смачну випічку. Знущання доходить до тієї межі, що з подачі вчительки Ганю прозивають "Пампухою".

Ольга Купріян «Солоні поцілунки»

Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» - про відкриття себе і переживання чотирнадцятирічної дівчини. Про хворобливі зміни в її відносинах з однолітками і дорослими. Про перших дослідах самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози. «Ввічливим» дівчатам і хлопцям, а тим більше їх батькам читати не рекомендується.

Ірен Роздобудько "Арсен"

13-річний Арсен мешкає у Києві разом з мамою. Батько пішов з родини, тому герой призвичаюється до ролі єдиного чоловіка у сім'ї. Влітку хлопець вирушає провідати бабусю та дідуся, яких не бачив тривалий час. Там на нього чекає не тільки відпочинок на лоні природи, але і моторошна таємниця, яка виринає з минулого. Героєві належить її розгадати і... трохи змінитися. Адже пригоди, важлива справа і перше кохання як-ніяк, змушують подорослішати.

Сергій Гридін «Відчайдушні»

«Відчайдушні» – це не рок-бенд, а четверо детективів, які розслідують таємниче зникнення дітей в Озерному. Озброївшись пістолетом і дедукцією, вони ідуть по сліду, який куди тільки не веде – і до дільничного міліціонера, і до померлої відьми, і до Чорного озера, і на кладовище, і в старий льох. Пістолет у них, правда, один на чотирьох, ще й стріляє холостими, дедукція працює трохи не так вдало, як у Шерлока Холмса, а самі вони – просто підлітки, троє хлопців і дівчина, які поз’їжджалися у село до своїх дідусів-бабусь на канікули. Але все це насправді не знецінює їхньої перемоги, адже злочин виявився справжнім, злочинець – небезпечним, а їхня допомога – дуже доречною.

Оксана Лущевська «Вітер з-під сонця»

Повість про один день із життя дівчинки Рисі, хлопця Жеки, його мами Марини та її подруги Клементини. Рися мусить виконувати немилі домашні обов’язки та допомагати батькам у торгівлі, Жека приїхав сюди на відпочинок з мамою. Як усі сюжетні лінії розв’яжуться, як авторка впорається із їхніми життєвими психологічними проблемами,дізнайтесь прочитавши книгу.

Сульберґ А. Аудгільд «Хто проти суперкрутих»

Перша книжка з серії А. Аудгільд. Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Василь Теремко «16 весна»

Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхні відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. Дехто вже дивиться на все згори. Хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх - і це найбільші їхні перемоги. Пробудження чоловічого змушує хлопців думати не тільки про футбол, а й про те, що в країні війна. А сила жіночого вчить дівчат дослухатися до порухів своєї душі й відчувати несказане. Шістнадцята весна насилає закоханість, пізнавання чогось дивного в собі і відкриває жадану близькість. Ця весна вперто робить своє…

/Files/images/17_veresnya/11.jpg

ПРИХОДЬТЕ! ЧИТАЙТЕ! СПІЛКУЙТЕСЯ! БУДЬТЕ У ТЕМІ!

В Публічній бібліотеці Кам’янської міської ради на дитячому абонементі вам завжди раді. Ми працюємо за адресою Л.Борисової 4а, з 8-00 до 17-00.

Кiлькiсть переглядiв: 222