Жінки, які вибороли право…

2020-03-11

/Files/images/1009/ru/1.png

Жінка так само, як і чоловік має право на свободу думки та дії. Але так було не завжди. Колись жінку не сприймали як повноправного громадянина суспільства. Щоб стати таким громадянином жінки вимушені були виборювати свої права. Одними з перших були Олімпія де Гуж, ЕммелінПа́нкгерст, Енні Кіні, КейтШеппард, НенсіАстор.

Дуже часто за спиною жінки-суфражистки стоїть чоловік. Або батько, який виховав її соціальну активність, або чоловік, який надихнув її на цю працю. Суфражизм має своїх представників у сильній половині людства: прогресивно налаштовані філософи, юристи та політики нерідко підтримували жінок в їхній боротьбі за гендерну рівноправність. І це закономірно. Адже сильні чоловіки ніколи не відмовлять жінці у праві на творчість, гідність та голос.

10 та 11 березня в Публічній бібліотеці учні старших класів мали змогу дізнатися про рух суфражисток, про те який шлях довелося пройти жінкам щоб стати поруч з чоловіками в політиці, отримати право на участь у виборчому процесі, право на свободу дії, право обирати те життя, яке їм до вподоби. Літературний екскурс в історію «Жінки, які вибороли право..» був цікавим і пізнавальним.

/Files/images/1009/ru/2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 109