• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Суфражистки – жінки, які хотіли рівності

Суфражистки – жінки, які хотіли рівності

2018-03-15

«Жінка народжується і залишається вільною
і рівноправною з чоловіком перед обличчям закону» Олімпія де Гуж

Сьогодні навіть важко уявити, що ще якихось сто років тому жінки не мали права обіймати керівні посади, носити штани та короткі зачіски, служити в армії, отримувати вищу освіту і навіть грати в гольф.
У той час право голосу у представниць прекрасної статі було хіба що на кухні.
Так все це було. Та на щастя сьогодні жінка сама може вирішувати що їй робити - вчитися чи ні, працювати і ким, бо список професій, які стали доступні жінкам останні років п'ятдесят, сильно розширився.
Виходити заміж чи ні. І за кого виходити, теж важливо.
Подорожувати (навіть одній!). Жінка в наш час може домагатися визнання в науці, спорті, громадському житті нарівні з чоловіками. Жінка може, бо має право!
/Files/images/nova/u.JPG














15 березня в читальній залі Публічної бібліотеки учні 9-Б класу мали можливість дізнатися, як саме виборювали свої права жінки. Хто такі суфражистки, що за ідеї в них були та чого саме вони добивалися.
Кейт Шеппард, Еммелін Панкгерс, Енні Кіні, Ненсі Астор це мала частина тих сміливих, відданих своїм ідеалам жінок які прагнули приймати участь у суспільному і політичному житті своїх країн.
Історію боротьби за свої права та видатних суфражисток розповіла бібліотекар Публічної бібліотеки Романенко О.В. у історичному екскурсі «Суфражистки – жінки, які хотіли рівності» за допомогою мультемедійної презентації.


/Files/images/nova/uu.JPG








































Кiлькiсть переглядiв: 348