Історія бібліотеки с.Баландине.

В березні 1954р. рішенням виконкому сільської Ради і відділу куль тури в с. Балавдине були відкриті сільські клуби №1 і №2.
За кошти сільської Ради для клубів закупили художню літературу, виписали газети, журнали. В клубі №1 під бібліотеку виділили одну невелику кімнату; поставили один дерев’яний стелаж на якому і розмістили книги.
Приклубна бібліотека №2 була розташована поряд з клубом у приміщенні школи, в одному з класів.
Початковий фонд у бібліотеці №1 становив 650 екземплярів книг. Чіткого обліку роботи не було.
28 листопада 1957р. завідуючою бібліотекою №1 призначено Гетьман Надію Дем’янівну.
Фонд бібліотеки на той час становив 2422 екземплярів книг.
Так як фонд бібліотеки №1 поступово збільшувався, а кімната де вона розміщувалася була невелика, у 1959р. бібліотеку було вирішено перевезти до приміщення медпункту .
Але нове приміщення знаходилося дуже далеко і тому в 1960р. бібліотеку перевозять на територію гаража, у диспетчерську, в 1965р. – в приміщення контори колгоспу.
Але в конторі не було хороших умов для зберігання книг І в 1970р. бібліотеку переводять, до приміщення школи, яка знаходилася біля приміщення сільської ради.
В приміщенні провели ремонт.
Бібліотека стала працювати з невеликим читальним залом і дитячою кімнатою.
1 жовтня 1976 року відбулася централізація бібліотечної системи. В 1980 році було збудовано новий будинок культури, на другому поверсі розмістилася бібліотека, де знаходиться і по сей день. В 1992 році бібліотеки №1 і №2 було об’єднано в одну сільську бібліотеку, яка знаходиться в приміщенні будинку культури. У 2008 році завідуючою стала Телевна Надія Юріївна.
Фонд бібліотеки на цей час становив 9000 примірників книг, бібліотека мала 700 відвідувачів.






Історія Вербівської сільської бібліотеки.

Вербівська сільська бібліотека була створена у 1951 році і називалася «клубною бібліотекою», тому що знаходилася у підсобному приміщенні старого сільського клубу.
Першим бібліотекарем був Кисни Олександр Ілліч.
Книжковий фонд бібліотеки нараховував 2500 книг.
Читали в бібліотеці майже всі жителі села.
Вільного доступу до фонду не було, тому читали ту книгу, яку дав бібліотекар. В 1964 році в селі побудували новий будинок культури, у двох кімнатах якого була розміщена бібліотека.
У 1964 Вербівську сільську бібліотеку прийняла Бондаренко Марія Федорівна, яка закінчила бібліотечний факультет Київського інституту культури, у цьому ж році був запроваджений вільний доступ до книжкового фонду.
Марія Федорівна пропрацювала в сільській бібліотеці до 2009 року, тобто-41 рік. В 1976 році Вербівська сільська бібліотека ввійшла в централізовану систему бібліотек, що дозволило більш якісно і ефективно поповнювати книжковий фонд, централізовано робить підписку періодичних видань. Починаючи з 1991 року, коли Україна здобула незалежність, змінилося призначення бібліотеки. Зараз це не ідеологічна установа одної партії, а центр духовного і патріотичного відродження, центр інформації, центр дозвілля. Бібліотека обслуговує щорічно 350 користувачів, має понад 9 тисяч примірників книжкового фонду. Бібліотеку очолює Швагер Ніна Іванівна – активний, творчий, ініціативний працівник.
У 2011 році бібліотека виграла конкурс «Бібліоміст», який проходив в Україні за ініціативою Аманди та Біла Гейц.
Зараз бібліотека має 2 комп'ютери з підключенням до мережі Інтернет, принтер. Участь у конкурсі дало можливість обслуговувати сільчан на сучасному рівні.


/Files/photogallery/Вербiвка.jpg





Історія Грушківської бібліотеки.

Бібліотека була заснована у 50-х роках минулого століття. Першим бібліотекарем була Панченко Н. бібліотека обслуговувала населення села, проводила велику агітаційну та пропагандистку роботу. У 1973 році бібліотеці було присвоєне звання «Бібліотека відмінної роботи». З 1972 року бібліотеку прийняла Огородник Катерина Олексіївна, яка пропрацювала на цій посаді 38 років до 2008 року й вийшла на заслужений відпочинок, передавши бібліотеку своїй дочці –Роздобудько Мирославі Юріївні. На сей час бібліотека обслуговує 600 користувачів та має книжковий фонд майже 8,5 тисяч примірників. У 2011 році бібліотека прийняла участь у програмі «Бібліоміст» та виграла конкурс, отримавши 2 новітніх комп’ютери з програмним забезпеченням і безкоштовним доступом по мережі Інтернет для користувачів сільської книгозбірні.


/Files/photogallery/грушкiвка.jpg





Історія Жаботинської сільської бібліотеки.

У 1950-х роках було 2 бібліотеки – Завадівська і Жаботинська. Обидві вони були колгоспними.
У 1982 році бібліотеки з'єднали, фонд на той час складав 10 тис. примірників. Коли в 1986 році збудували новий будинок культури, бібліотека отримала нове приміщення.
З 1993 року по 2003 рік бібліотеку очолювала Билина Світлана Микитівна. Бібліотека працювала активно – були агітбригади, книги носили на тваринницькі ферми, на тракторні бригади. Також обслуговували хутір Сокирне.
З 2003 року і по сей день в бібліотеці працює Коваленко Ольга Олексіївна – людина з вищою базовою освітою, творча, ініціативна.
У 2011 році Коваленко прийняла участь у конкурсі творчих проектів «Бібліоміст», отримала перемогу.
Сьогодні бібліотека облаштована 2 сучасними комп'ютерами з підключенням до мережі Інтернет та портативними відеокамерами, є принтер.
Бібліотека обслуговує 700 читачів. Книжковий фонд складає понад 9 тисяч примірників літератури.


/Files/photogallery/Жаботин.jpg






Історія Катеринівської сільської бібліотеки.

Бібліотека була застосована в 50-60-х роках минулого століття і була розташована в кімнаті при сільському клубі.
Першим бібліотекарем була Чередник Катерина Іванівна – людина осітчена, віддана справі пропаганди книги.
В 1976 році бібліотека увійшла до складу ЦБС.
В 80-х роках бібліотеки системи отримали друге дихання – фонди активно поповнювались новою літературою, бібліотека отримувала широкий вибір періодичних видань.
Спільно з сільським клубом проводились заходи до свят радянського періоду, проводилась велика пропогандиська діяльність.
Після звільнення Чередник К.І. в бібліотеці змінилося декілька працівників.
На сьогодні село переживає не найкращі часи. Сільський клуб не опалюється і бібліотека була переведена до кімнати в приміщенні школи. Зараз закрили і школу, але бібліотека працює і бібліотекар – Березій Світлана Анатоліївна, дбайливо зберігаючи фонд щозими опалює невеличку грубку.
Бібліотека обслуговує 250 читачів, має 2,5 тисяч примірників фонду, щорічно має понад 5 тисяч книговидач при відвідуванні 1800. Бібліотекар працює на 0,25 ставки.
Бібліотека переживає важкі часи, але ми сподіваємось, що прийде час і бібліотеки будуть працювати в теплих світлих приміщеннях, озброєні новою сучасною цифровою технікою.
/Files/photogallery/Катеринiвка.jpg






Історія бібліотеки села Коханівки.

Після визволення села Коханівки від фашиських загарбників була заснована бібліотека.
Книги збирали усим селом -- кожен приносив, що в нього було. Нажаль, про бібліотекаря, який працював у бібліотеці в повоєнні роки, нічого невідомо.
Бібліотека в ці роки займала приміщення у сільському клубі. В 1972 році було збудовано повий клуб, вякому виділено приміщення для бібліотеки.
За період заснування бібліотеки й по 1977 рік в бібліотеці працювало цілий ряд працівників, а в 1977 році посаду бібліотекаря зайняв Журба Олександр Микитович, який пропрацював на цій посаді до 2004 року. У жовтні 2004 року бібліотеку прийняла Лисенко Анна Петрівна, яка працює і по цей час.
Сьогодні Коханівська бібліотека знаходиться в окремій будівлі в центрі села і єдина з бібліотек району має пічне опалення. Але бібліотека працює стабільно й творчо. Щорічно 100 жителів села є її читачами, книжковий фонд складає близько 3-х тисяч примірників. Проводиться робота по організації дозвілля сільчан, заходи на допомогу шкільній програмі, розширенню світогляду читачів бібліотеки.



/Files/photogallery/коханывка.JPG







Історія Куликівської сільської бібліотеки.

Бібліотека заснована в 1952 році і першим бібліотекарем працювала Бортник Ларіса Іванівна.
Бортник Л.І.пропрацювала довгі роки і з бібліотеки вийшла на заслужений відпочинок.
В 1985 році бібліотеку прийняла Сербін Евгенія Павлівна – працівник з вищою базовою освітою.
Бібліотека знаходиться в приміщенні сільського будинку культури, приміщення не опалюється і потребує капітального ремонту.
З січня 2006 року бібліотеку прийняв Сербін Петро Семенович – чоловік колишнього бібліотекаря.
Бібліотека обслуговує 100 читачів, має книжковий фонд біля 4-х тисяч, щорічно видається близько 3-х тисяч примірників книг.



/Files/images/Куликiвка.jpg






Косарська сільська бібліотека.

Бібліотека створена в кінці 50-х років 20 століття.
В 1969 році сільську книгозбірню очолила Качур Оксана Іванівна. Фонд бібліотеки складав понад 5 тисяч примірників, бібліотека обслуговувала 613 читачів.
У 1976 році бібліотека увійшла у склад Кам’янської централізованої бібліотечної системи.
За сумлінну працю бібліотека була удостоєна звання «бібліотека відмінної роботи».
З 1996 року в бібліотеці працювала Гречана Раїса Володимірівна, а 2012 році бібліотеку прийняла Бобінець С.М.. яка працює і на сей час.
Сьогодні бібліотека розміщена в новому приміщенні – на 2-му поверсі сільського будинку культури.
Щорічно читачами бібліотеки є 700 жителів с. Косарі, фонд складає близько 9 тисяч примірників літератури.
Бібліотека співпрацює з соціальними та освітніми установами села.



/Files/photogallery/косари.JPG







Історія Лебедівської сільської бібліотеки.

В першій половині 50-х років минулого століття в селі Лебедівка була заснована сільська бібліотека.
Невеличкий фонд складався з підшивок газет, журналів та художньої літератури. Фонд формувався за рахунок сільської ради, яка в більшості закупала політичну літературу, т.я. бібліотека на той час була осередком партійної пропаганди.
На той час бібліотеку очолював Приймак Всеволод Лаврович.
В кінці 70-х років в селі було побудовано новий будинок культури – велика двоповерхова будівля з колонами и великим ганком. Праве крило першого поверху було віддано під бібліотеку.
Сюди, в 1984 році прийшла працювати Лук'яненко Катерина Яківна, яка працює й по сей день.
Катерина Яківна має вищу базову освіту, кваліфікований фахівець, яка користується заслуженою повагою мешканців села та колег-бібліотекарів.
Сьогодні бібліотека є центром дозвілля, інформації та спілкування . Вона обслуговує за рік 300 читачів, відвідування складає понад 2 тисячі, щорічно видається понад 6 тисяч примірників.
Фонд бібліотеки становить близько 5 тисяч примірників і складається з галузевої та художньої літератури. В бібліотеці облаштована кімната-музей історії села та бойової слави жителів Лебедівка.



/Files/photogallery/Лебедывка.jpg






Історія Лубенської сільської бібліотеки.

Бібліотека заснована у 1953 року і було в ній 712 книг та брошур. Першою завідуючою бібліотеки була Даниленко Катерина Амфросівна. З 2006 року і на даний час Салата Оксана Миколаївна. бібліотека розташована в приміщенні сільської школи, де зараз розташовані всі соціальні установи села.
Щорічно бібліотека обслуговує 100 читачів і має понад 5 тисяч книжкового фонду.
У 2013 році сільська школа була закрита, але бібліотека працює стабільно.





/Files/images/Лубенцi.jpg








Лузанівська сільська бібліотека.

Бібліотека села Лузанівки була створена в 1954 році і знаходилася в приміщенні сільської ради.
Райком комсомолу направив на роботу Хіхло Марію Фотіївну – молоду дівчину, випускницю Жаботинської школи.
В 1956 році був збудований новий сільських клуб і бібліотека переїхала в нове приміщення.
В 1973 році штат бібліотеки поповнився – було введено ще одну одиницю. Другим бібліотекарем стала Миколаєнко Валентина Дмитрівна. В 1991 році Хіхло М.Ф. вийшла на пенсію, а Миколаєнко В.Д. працює і по сей час.
На сьогоднійшій день бібліотека обслуговує 400 читачів і має книжковий фонд близько 7 тисяч примірників.





/Files/images/Лузанывка.jpg





Михайлівська сільська бібліотека.

Бібліотека села Михайлівка Кам’янського району заснована в першій половині 50-х років минулого століття.
Вона була розміщена на 1-му поверсі сільського клубу. бібліотека мала 2-х працівників.
Першим бібліотекарем була Руденко Таїсія Григорівна.
З 1972 року в бібліотеку прийшла працювати Крупська Галина Павлівна.
У 1986 році бібліотеку прийняла Марченко Марія Іванівна – людина з фаховою освітою, відповідальна, начитана, комунікабельна.
Сьогодні бібліотека обслуговує 800 читачів і має понад 11 тисяч примірників книжкового фонду.





/Files/images/Михайлiвка.jpg






Історія Пляківської сільської бібліотеки.

Пляківська сільська бібліотека була відкрита І січня 1953 року. Підпорядкувалась вона Пляківській сільській раді Смілянського району. Розташована була у приміщенні сільського клубу. Першим бібліотекарем була Петренко Галина Григорівна (1953-1959 роки). З 1966 року по 1998 рік сільську книгозбірню очолювала Ганнока Віра Петрівна – фахівець, яка всю душу вкладала в творчу роботу бібліотеки.
В 1975 році бібліотека була розміщена в приміщенні гуртожитку, а в 2004 під книгозбірню було виділено приміщення в дитячому садочку, де вона працює і по сей день.
В 1976 році Пляківська сільська бібліотека увійшла в склад Кам’янської районної централізованої системи.
Бібліотека отримала друге дихання – централізоване комплектування фондів, обладнання бібтехнікою, методична допомога й підвищення кваліфікації.
З 1998 року на посаду бібліотекаря Пляківської сільської бібліотеки була прийнята Захарова Катерина Іванівна, яка працює в бібліотекці по сей день.
Бібліотека щорічно обслуговує 500 читачів та має книжковий фонд близько восьми тисяч примірників.




/Files/photogallery/Плякiвка.jpg






Історія Радиванівської сільської бібліотеки.

Бібліотека села Радиванівка має довгу та цікаву історію.
В перші роки після Жовтневої революції в приміщенні церковно-приходської школи створили хату-читальню.
Її фонд формувався з газет і журналів та лічених книг, які дарували читачі.
Хата-читальня була центром культури в селі. в 20-х роках минулого століття на базі читальні створено лікнеп.
Всі, хто вмів читати і писати повинні були навчити грамоті неписьменних.
В 1945-1945 роках відбудували клуб, там було приміщення для книг. Вже після війни бібліотека називається не читальне є, а бібліотекою. Роботою клубу і бібліотеки керує районний відділ культури, виділяються державні кошти на придбання книг.
До 50-річчя Жовтневої революції у 1967 р. було збудовано колгоспом типовий клуб на 400 місць з приміщенням для бібліотеки на 2-му поверсі, де і працює до цього часу.
На той час фонд бібліотеки вже налічував 4000 примірників. Діяли систематичний і алфавітний каталоги.
Бібліотеку обладнано меблями і стелажами для книг. Стелажі виготовлялися в Руській Поляні.
Сьогодні бібліотека обслуговує щорічно понад 200 користувачів, має книжковий фонд – близько 7 тисяч примірників.
Бібліотеку очолює Кодола Валентина Ленікарівна – людина відповідальна і творча, з вищою освітою.
Бібліотека проводить низку заходів по актуальним темам сьогодення , пропагує надбання світової та української літератури.




/Files/photogallery/Радиванiвка.jpg




Райгородська сільська бібліотека.

Бібліотека створена на початку 50-х років минулого століття. Бібліотека с. Райгород мала приміщення в дві кімнати в одній будівлі с поштою.
Там бібліотека знаходилась з 1958 року по 2012. В 2012 році бібліотека була переведена в приміщення сільської ради де знаходиться і по сей час.
З 1975 року бібліотеку очолює Ткаченко Ніна Миколаївна – людина освітчена, творча, відповідальна.
Бібліотека має понад 6 тисяч примірників книжкового фонду, щорічно обслуговує 800 читачів, проводить низку масових заходів по популяризації творів друку.





/Files/photogallery/райгород.jpg





Історія Ребедайлівської сільської бібліотеки.

Перша бібліотека села Ребедайлівки була розташована в одній кімнаті приміщення сільського медпункту, потім, коли було побудовано сільський клуб бібліотека була переведена в кімнату при клубі.
Першим бібліотекарем працювала жителька села Романча Тетяна Семенівна.
Вона проробила довгі роки – оформляла «листки-молнії», в який висвітлювались соціалістичні змагання працівників колгоспу, облаштовувала червоні куточки на тракторних станах та на фермах, де проводили агітаційні години, бесіди.
З 2005 року в бібліотеку прийшла працювати Романча Олена Тимофіївна.
Вона має фахову освіту, творчий, ініціативний працівник. В 2011 році Олена Тимофіївна прийняла участь в конкурсі «Бібліотміст» і отримала перемогу.
По умовах гранту бібліотека отримала 2 сучасні комп'ютери, веб-камери, підключення до мережі Інтернет.
По умовах гранту бібліотека була переведена з неопалюваного приміщення в приміщення бувшого магазину спиртозаводу, в якому знаходиться сільська рада.
На сьогоднішній день бібліотека обслуговує 600 читачів, має 12 тисяч книговидач і книжковий фонд понад 5 тисяч примірників. Читачі бібліотеки мають можливість безкоштовно користуватися інтернетом, фондом бібліотеки, приймають участь в різноманітних масових заходах.




/Files/photogallery/Ребедайлiвка.jpg





Історія Ревівської сільської бібліотеки.

В повоєнні часи в селі побудували нову сільську раду і в другій половині цього приміщення розташували бібліотеку. Довгий час там працювала Варивода Валентина Платонівна.
Перша інвентарна книга датована 5 листопада 1949 року.
Багато що змінилася з того часу.
Але завжди до бібліотеки ішли люди, фонд поповнювався новою літературою, періодичними виданнями.
З 1985 року бібліотеку очолює Величко Лідія Михайлівна, бібліотекар з вищою базовою освітою, творча, відповідальна людина, знаний фахівець.
В даний час бібліотека займає 3 кімнати в будинку культури, має читальний зал на 12 місць, відділ обслуговування школярів. Б бібліотеці оформлені виставки на актуальні теми, тематичні викладки літератури.
Читальний зал прикрашають портрети Т. Г. Шевченка та І. Франка, обрамлені вишитими рушниками.
Фонд налічує понад 9 тисяч екземплярів, щорічно бібліотека обслуговує 350 жителів села.





/Files/photogallery/Ревiвка.JPG




Телепинська сільська бібліотека.

Телепинська бібліотека була створена на початку 50-х років минулого століття. бібліотека була розташована в приміщенні сільського клубу.
В 1971 році бібліотеку прийняла Копійка Галина Андріївна, а її чоловік очолював сільський клуб. Подружжя довгі роки працювали на ниві культури, підтримуючи один одного.
Копійка Г.А. вийшла на пенсію у 2002 році.
У 70-ті роки село розросталося і одна бібліотека вже не могла обслуговувати все сільське населення.
Тому у 1970 році було відкрито ще одну бібліотеку – філіал №2. Його створювала й довгі роки працювала Бражник Марія Трохимівна.
У 2002 році бібліотеку №2 було закрито і фонд 2-х бібліотек злито в один. З того року в бібліотеці стала працювати Погоріла Наталія Костянтинівна, яка працює і по сей день.
На сей час бібліотека обслуговує 750 читачів, має понад 14,5 тисяч примірників фонду. бібліотека проводить велику роботу по забезпеченню населення інформацією та популяризації творів світової та української літератури.





/Files/photogallery/Телепино.jpg




Історія бібліотеки села Тимошівки.

Тимошівська сільська бібліотека була створена у травні 1955 року. Це була хата-читальня, що складалася з 2-х невеликих кімнат - абонемент і читальний зал.
Стелажі для книг були саморобні, столи також саморобні - дубові. Столи були застелені червоним сукном.
Першим бібліотекарем була Омельченко Оксана.
В березні 1972 року бібліотеку прийняла Федоренко Галина Миколаївна, яка пропрацювала в бібліотеці до 2012 року, поки не вийшла на заслужений відпочинок.
Перша бібліотека була розташована в хаті, яка знаходилася в центрі села біля магазину, будівля не збереглася.
В 1967 році було збудовано новий сільський клуб де виділено приміщення для бібліотеки.
Зараз бібліотека обслуговує 450 користувачів, книжковий фонд налічує понад 7 тисяч примірників книг.
З 2012 року в бібліотеці працює молодий спеціаліст – Ситник Жанна Вікторівна. Вона має вищу базову освіту, ініціативна, відповідальна, активна учасниця художньої самодіяльності села.





/Files/photogallery/Тимошiвка.jpg





Історія Флярківської сільської бібліотеки.

Перша хата-читальня була заснована у 1947 році і знаходилась майже поруч з сучасним сільським клубом.
В приміщенні цієї хати працювали три організації: сільська рада, бібліотека і 1-й клас начальної сільської школи.
Хата-читальня проіснувала до 1967 року, поки не побудували новий сільський клуб, де для бібліотеки виділено приміщення в 2 кімнати.
Про першого бібліотекаря хати-читальні даних не збереглося. В 1957 році на посаду бібліотекаря була прийнята колишня вчителька Улан Марія Лук’янівна.
У 1995 році на посаду бібліотекаря була прийнята, Мартошенко Тамара Григорівна, яка і працює в бібліотеці по сей день. Сьогодні бібліотека працює неповний робочий день, щорічно обслуговуючи 250 читачів.
Фонд бібліотеки складає понад 5 тисяч примірників літератури. Бібліотека проводить краєзнавчу роботу, на допомогу виховному та навчальному процесу, пропаганду надбань світової та української літератури.





/Files/photogallery/Фляркивка.JPG






Історія бібліотеки села Юрчиха.

Бібліотека в селі Юрчиха заснована в 1954 році.
Першим бібліотекарем була Курченко Софія.
Бібліотека знаходилась в старому сільському клубі і була відкрита на кошти сільської’ ради.
До цього в 50-х роках була меншилась бібліотека з фондом 200-300 екземплярів і завідував нею завклубом, які змінювались доволі часто.
В 1969 році бібліотека переїхала в нове приміщення при щойно збудованому Будинку культури.
В 1972 році бібліотека отримала звання «Бібліотека відмінної роботи». З утворенням в 1976 році меншиласьаної бібліотечної системи Юрчиська сільська бібліотека ввійшла в ЦБС. В 1985 році фонд бібліотеки становив 12.500 екземплярів, читачів – 1250 осіб.
За роки незалежності численність населення села меншилась, меншилась і кількість читачів до 750 осіб в 2007 році.
У цьому ж році бібліотеку очолила Пишенко Галина Вікторівна. Вона має вищу бібліотечну освіту, ініціативна, творча, відповідальна.
На сьогодні бібліотека обслуговує 750 читачів і має книжковий фонд понад 11 тисяч примірників.
За всю свою історію бібліотека с. Юрчиха була центром культурного життя села.
Бібліотека завжди брала участь в житті села і його жителів, активно співпрацювала з школою, сільською радою, дитячим садочком, сільгосппідприємством.





/Files/photogallery/Юрчиха.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 975