Проблема безпеки на дорогах сьогодні надзвичайно актуальна.За останні роки постійно збільшується число жертв дорожньо-транспортних подій.
Практично у всіх країнах світу ця проблема стала однією з найважливіших.
Як запобігти дорожньо-транспортним подіям? Вберегти, врятувати, захистити можна вихованням та навчанням наших маленьких читачів.Тому одним з основних завдань бібліотеки для дітей є формування у дітей вміння відчувати небезпеку і берегти власне здоров`я та життя в різних життєвих ситуаціях.
З метою поліпшення стану безпеки дорожнього руху у дітей, набуття навичок безпечної поведінки на дорозі у бібліотеці для дітей молодших класів було проведено урок-заклик «Це повинні знати всі».Бібліотекарі Юзько та Дмитрук розповіли присутнім про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах,поведінки в салоні громадського транспорту.
Потім діти відповідали на запитання бібліотекарів,відгадували загадки ,переглянули мультики «Уроки тітоньки сови» та «Зай і Чик»,прослухали казку про правила руху «Пригоди кози ,що правила дорожнього руху не вчила».
На заході діти переконалися , що знання правил і уважність збереже безпечне життя .
А також читачі дитячої бібліотеки прийняли активну участь у районному та обласному турах Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!», ініційованого Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2132.JPG



/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2234.JPG



/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2237.JPG



/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2239.JPG

/Files/images/nova/DSCN2391.JPG

















/Files/images/nova/DSCN2394.JPG

















/Files/images/nova/DSCN2395.JPG

























День Гідності та Свободи

Прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України – з такою метою для юних читачів районної бібліотеки було проведенолітературно- патріотичнугодину « Небесна сотня,янголи які стали героями» з нагоди відзначення дня Гідності та Свободи. На захід завітали учні 9-А класу з класним керівником Архипюк Л.М.
/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2176.JPG/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2177.JPG/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2183.JPG
Учасники заходу прослухали розповіді бібліотекарів про події, що змінили історію України, сколихнули небачену хвилю народного патріотизму, достукалися до серця кожного українця, який любить свою державу, свій народ.
Захід було проведено під супровід відео сюжетів і музичних композицій, що відображали хроніку подій на Майдані. Із вуст учасників заходів прозвучали вірші на честь загиблих Героїв.
Діти ознайомилися з книгами книжкової виставки«Гірко плаче Україна за своїми синами», що містила газетні публікації про героїв Небесної Сотні, воїнів учасників АТО, наших земляків.


16 листопада 1995 році держави – члени Організації Об`єднаних Націй з питань освіти, науки і культури прийняли Декларацію принципів толерантності.
Толерантність – це усвідомлення відмінності іншого і намагання зрозуміти його цінності та особливості світогляду.
Толерантність – це не поблажливість, але й не байдужість.
Це передусім, визнання права кожної людини на самобутність, неповторність її внутрішнього світу.
Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час.
Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності.
Не останню роль у вихованні толерантності зіграють і бібліотеки.
До Міжнародного дня толерантності для користувачів районної бібліотеки для читачів - дітей молодших класів Кам’янськоїЗОШ №1 було проведено інтерактивну годину «Це природно – бути толерантним».
Бібліотекарі розповіли дітям , що таке толерантність і наскільки важливою є ця людська риса.
Читання казки Г.Х.Андерсена «Гидке каченя» познайомило учнів молодших класів зі складовими толерантності, навчило малюків співчувати, допомогло їм зрозуміти ,як боляче коли тебе скривджують.
Під час заходумалюки створювали колаж із долоньок, і дівчатка, і хлопчики збирали квіточку толерантності, переглядали мультфільми, оцінювали різні життєві ситуації. Зустріч завершилась побажаннями: ми всі різні - і це добре, та всім треба бути чемними, людяними, милосердними, щоб усі були щасливими.


/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2101.JPG



/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2117.JPG



/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2168.JPG

Ми – українці.
Живемо у вільній і незалежній державі – Україні.
Розмовляємо рідною державною українською мовою.
А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.
9-листопада ми відзначаємо День української письменності та мови на честь ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
Традиційно, до Дня української писемності та мови, в бібліотеці проводяться святкові заходи.
Цього разу ми запросили на своє свято учнів 8-В класу ЗОШ №1.
Юні мовознавці прийняли участь у літературній годині "Мово,моя мово. як тобою не співати. як тобою моя леле віршів не складати?".
На заході лунало поетичне слово про рідну мову під час поетичної хвилинки «Лунай, величне наше слово!».
Багато цікавого про українську мову юні мовознавці дізналися з презентації «Скарби рідної мови».Всі разом здійснили подорож по книжковій виставці «Рідна мова моя – поетична й пісенна», біля якої був проведений огляд літератури «Українська мова давня й молода». Присутні здійснили віртуальну подорож «Мандрівка у країну писемності» та стали учасниками літературного дивосвіту.
Для дітей 5-6 класів було проведено годину корисної інформації « Не цураймось мови, вчімось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати».
Працівники бібліотеки розповіли про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини.
Діти вирушили в похід за знаннями до Країни мовних цікавинок, де змагалися у конкурсах: «Розгадай слова», «Чи уважний ти?».
Переглянули відео –презентацію«День мови».

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1221.JPG

Японія - одна з найтаємничіших країн Сходу.
Японія відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси.
Японці віддано зберігають передання і традиції предків.
Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни.
Сумнозвісна Японія білими журавликами – трагедією Хіросіми та Нагасакі.
Багато хто мріє з'їздити в цю дивну країну, загадкову і незбагненну для європейського розуму, образ якої, приваблював до себе мандрівників ще за часів легендарного Марко Поло.Не слабшає ця привабливість Країни сонця, що сходить, і у наші дні. /Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2190.JPG
У форматі Року Японії в Україні передбачено проведення низки тематичних заходів.
Кам’янська районна бібліотека для дітей активно долучилася до відзначення Року Японії в Україні.
Для дітей було проведено: відео – екскурсію «Світ навколо нас:Чудо ім’я якому - Японія».
Читачі бібліотеки здійснили мандрівку до цієї загадкової країни.
Подорож розпочалася з презентації «Країна Вранішнього сонця».
Потім діти знайомилися з звичаями, традиціями, культурою та літературою Японії, читали японські народні казки, а ще вивчили слова подяки та привітання японською мовою.
З пізнавальної години « Аніме по японському» діти дізналися значення цього слова,ознайомилися з історією створення добре розвиненого виду мистецтва в Японії,переглянули відео «Як створюється аніме».
Протягом року для дітей здійснювалися мультперегляди « Улюблені японські мультики наших дітей».
Дуже сподобалась дітям година пізнань і відкриттів «Між сакурою і калиною» ,де вони порівняли декоративну японську вишню-сакуру з українською калиною , дізнались про свято квітучої сакури, що є одним з найстародавніших обрядів Японії, переглянули картинки з японськими пейзажами у період цвітіння цього красивого дерева.
У бібліотеці діє постійна виставка - колаж “Японія – « країна сонця,що сходить» ”.
Виставка постійно поповнюється різноманітними матеріалами про Японію.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2228.JPG

Велику правду, для всіх нас єдину,
Наш гордий клич народові несе:
«Батьківщині будь вірний до загину,
Нам Україна вище понад все»

Їх душі горіння і криця ” - це назва історичної години , яку було проведено 23 жовтня в дитячій бібліотеці.
В проведенні масового заходу взяли активну участь учні 8класу ЗОШ №1.
Чи є на світі такий народ, чия земля була б так напоєна кров'ю і засіяна кістками борців за волю і державу, як українська?
Історія, напевно, іншого такого народу не знає.
Український народ протягом своєї багатовікової історії зазнав багато втрат, знищувалась значна частина населення.
Роки віддаляють нас від цих подій.
Забувати про них ми не маємо права, про це повинна знати наша молодь.
Ми мали в минулому, маємо і сьогодні героїв, які ідуть на смерть.
Вони - жертовні діти України.
Друга світова війна, у вогні якої горіли борці за волю України — славні воїни ОУН - УПА, продовжувачі справи Українських Січових Стрільців.
Про боротьбу українського народу в ці часи розповіли бібліотекарідітям.
Ведучі розповіли про патріотів — борців, що поклали своє життя “На вівтар України” - Ярослав Стецько, Степан Бандера, Роман Шухевич , Василь Кукта багато інших.Бібліотекар Дмитрукознайомила слухачів із біографією Романа Шухевича — головного командира УПА. Безверха С.Г. розповіла присутнім про зародження УПА у Холодному яру, про їх учасників , познайомила дітей з книгою О.Вєтрова «Таємниця холодного яру» .
А Степаненко Г.О. презентувала учням новий роман нашого співвітчизника письменника В.Шкляра «Троща».
Учні прочитали вірші приурочені 75- річниці створення УПА, а також ознайомилися з літературою книжкової виставки “ За вільну Україну" та матеріалами з папки "Все про УПА".
/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/WP_20171023_14_58_28_Pro.jpg

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/WP_20171023_15_02_01_Pro.jpg



Козацтво – то світла сторінка у книзі,
що наші діди написали шаблями
Хоч кров’ю скропилась полита сльозами,
Та світлом Христа засіяла над нами.

/Files/images/nova/DSCN2056.JPG











Сьогодні ми з вами помандруємо козацькими стежками. Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці,степові рицарі, оборонці української землі.
Тож згадаймо про козаків,
Які колись
Безкрайніми степами вітром літали,
Шаблями ворогів змітали
На чайках по Дніпру гуляли,
Крим руйнували.
В Стамбул завертали
Такими словами в Кам’янській районній бібліотеці для дітей розпочалися історичні читання «До булави треба й голови»,для учнів 3-в класу ЗОШ№1. Бібліотекар Людмила Юзько для користувачів бібліотеки провела екскурс в історію українського козацтва ,ознайомила дітей з викладкою літератури
« Українці – нація героїв».
Учні з задоволенням взяли участь в історично-патріотичній вікторині «Дух козацтва – український дух» і продемонстрували знання побуту та звичаїв козаків.
Наприкінці заходу присутнім був запропонований мультпоказ «Їхав козак за Дунай…» , під час якого демонструвалися мультфільми про козаків.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2059.JPG

Козацька доба – то є світла епоха.
коли українці орлами літали.
Нікого вони не боялись нітрохи,
Від них вороги у бою відступали.

Козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.
Напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, який співпадає з Днем українського козацтва, а в цьому році ще й Днем захисника Вітчизни (згідно з Указом Президента України) в районній бібліотеці для дітей було проведено історичну вікторину- подорож « Гей ви,преславні козаченьки», учасниками якої стали учні 5-В класу ЗОШ №1.
Бібліотекарі Безверха С.Г. та Дмитрук Ю.Ю. розповіли дітям: хто такі запорожці та як ставали ними, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї. Дітей зацікавила література про легендарних отаманів Богдана Хмельницького та Івана Сірка. Потім діти відповідали на питання вікторини, розповідали, де знаходилась козацька Січ, хто був першим, а хто останнім отаманом, називали військові звання в Запорозькій Січі та ознаки влади гетьмана. Діти з великим задоволенням взяли участь в конкурсах: пісенному конкурсі, танцювальному ,конкурсі отаманів,хто швидше складе прислів’я та інших. На закінчення діти були нагороджені медалями та солодощами.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2017.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2011.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2004.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2002.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1976.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1974.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1961.JPG

















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1949.JPG


/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1838.JPG

У кожного народу є свої традиції,свої звичаї. Свої духовні цінності .
Ними живе народ, на них виховує своє майбутнє покоління.
І від того якими є ці моральні цінності. залежить те,яким виросте покоління ,які вчинки здійснюватиме.
Про що дбатиме.
І саме українська народна казка і є духовною цінністю нашого народу ,яка здавна навчає ,нас, українців цінувати дружбу,працьовитість , порядність,гостинність.
Тому саме на таку тематику бібліотекарями районної бібліотеки для дітей молодшого віку було проведено літературно – музичну годину « Казочка від діда Панаса та бабусі Одарочки».
На заході діти побували в різних казках,згадали їхні назви та імена казкових героїв,відгадували разом загадки, зачитували телеграми , які приніс листоноша,ознайомилися з давньою африканською притчею « Як з’явилися в людей казки».
З задоволенням діти гралися в ігри « Я тебе знаю», « Казкова шифрограма», « Мої улюблені казкові герої»,а також відгадували мелодії пісень .
/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1841.JPG

Минають роки,відлітають у вічність.
Багато часу минуло з тієї тривожної ночі коли замовкли останні постріли,прийшов мир ,за який заплачено ціною життя мільйонів людей.
Усе далі відходять ті грізні роки,але не згасає пам'ять про тих,хто віддав життя заради Перемоги.
Урок мужності до дня партизанської слави «Діти –партизани на шляху війни» було проведено працівниками районної бібліотеки для учнів 5-в класу ЗОШ №1.Бібліотекарі Безверха С.Г. та Дмитрук Ю.Ю. розповіли присутнім про великі подвиги,героїчне життя юних героїв в роки Другої світової війни , які були удостоєні високих урядових нагород.
А також про героїв – партизанів Кам’янщини і ознайомили дітей з творами художньої літератури про них.
/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1803.JPG





/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1829.JPG


/Files/images/nova/dubinin.jpg

Бути письменником, та ще й гумористом, йому було уготовано самою Долею. Бо прийшов він у цей світ 9-го числа 9-го місяця, тобто в один день зі своїм славетним тезкою Іваном Котляревським. І саме у 1952 році, коли виповнилося рівно 100 років від того часу, як пішов у Вічність наш не менш славетний веселий дотепник Микола Васильович Гоголь.

Народився 9 вересня 1952 року в с. Горіхове на Луганщині. Щоб прогодувати велику сім’ю, батько завербувався на шахти.

Улюбленим предметом у школі для хлопця була література, однак вирішив стати лікарем, тому успішно закінчив Луганський медичний інститут, отримавши цей фах. Але ж літературна справа була і є покликанням Івана Дубініна. До 65 – річчя від дня народження нашого земляка Івана Дубініна в бібліотеці було проведено літературний портрет « Коли вже народився ти поетом – за все відповідай у цім житті». Бібліотекарі розповіли присутнім про життя та творчість поета,ознайомили дітей з книгами які є в бібліотеці.


/Files/images/nova/DSCN1833.JPG

Перше вересня-це всенародне свято, мудрості,добра,котре веде у світ нових знань.
Воно сяє посмішками дітей, яскравими квітами,хвилюючою зустріччю з першим вчителем,з новими друзями.
1 вересня — не лише перший шкільний день, а ще й старт нового бібліотечного сезону.
Адже бібліотека – одна з перших та найважливіших сходинок дітей до Країни знань, книги, читання.
Бібліотекарі запропонували дітям урок - свято , девізом якого стали слова «Це моя Україна – це моя Батьківщина».

/Files/images/nove/le5aHL7UOyQ_(1).jpg


На свято до дітей завітала Бабуня Мудруня,яка загадувала дітям загадки,грала з ними в ігри ,розповіла про рідну Україну та книги ,які є в бібліотеці,з допомогою Бабуні Мудруні діти дали клятву першокласників,а королева ,яка також завітала на свято зачитала дітям наказ – настанову ,яку діти повинні виконувати навчаючись в школі. Всі були дуже задоволені святомі залишили свято з думкою про те, що нинішній час постійно вимагає від них: не хочеш відстати від життя – учись!
А дитяча бібліотека радо допоможе їм у цьому.

/Files/images/tsu/Vb7DbtqDGes.jpg


/Files/images/tsu/nakvPD5e8K0.jpg



/Files/images/tsu/FnO_sJlbqwQ.jpg


/Files/images/gneapgnepa/11EERGGkGgk.jpg

Читачі районної бібліотеки для дітей приймали участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули» і стали лауреатами обласного етапу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули»:
У номінації «Знайомтеся – це ми!» вікова категорія 11 – 13 років:
ІІ місце – Юрик Ростислав, 12 р., («Любов у чорно-білих кольорах»).
вікова категорія 14 – 18 років:
І місце – Бондаренко Дарина, 14 р., («Я вдячна Богу за своє життя!», «Маленька», «Дякую», «Серце»).
У номінації «Так, я люблю Україну»
вікова категорія 11 – 13 років:
І місце – Юрик Ростислав, 12 р., («Дивний птах з мого сну»).
вікова категорія 14 – 18 років:
І місце – Доморецька Анна, 15 р., («Маленький оберіг»).
У номінації «Природа – джерело натхнення та краси»
вікова категорія 14 – 18 років:
І місце – Бондаренко Дарина, 14 р., («Осінь», «Метелик», «Море», «Опадає багряний лист»).
У номінації «І в кожному із нас уже живе філософ!»
вікова категорія 11 – 13 років:
ІІ місце – Геріх Діана, 13 р., («Бурхливе серце»).
вікова категорія 14 – 18 років:
І місце – Петраускас Владислава, 17 р., («За що я ненавиджу ранок?», «Не треба мені говорити баладами», «Навіть біла троянда має чорну тінь», «Можливо»).
У номінації «Безмежний світ моєї уяви»
вікова категорія 11 – 13 років:
І місце – Косюк Яна, 13 р., («Щасливі зірки»).
вікова категорія 14 – 18 років:
ІІІ місце – Бондаренко Дарина, 14 р., («Два сердечка»).
Від щирого серця вітаємо всіх переможців.
Роботи володарів перших місць в усіх номінаціях і категоріях, за правилами конкурсу, надіслані до Національної бібліотеки України для дітей.
На всеукраїнському рівні змагання для наших переможців тільки починається. Нехай вам пощастить!

ЛІТО – НАЙУЛЮБЛЕНІША ПОРА ВСІХ ДІТЕЙ. ОСТАННІМИ РОКАМИ БІБЛІОТЕКИ СТАЛИ МІСЦЕМ, ДЕ МОЖНА ЦІКАВО, ВЕСЕЛО, А ГОЛОВНЕ – КОРИСНО ПРОВЕСТИ СВІЙ ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК.
НЕ СТАЛА ВИНЯТКОМ І КАМЯНСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ.
ДЛЯ КОРИСНОГО І ВЕСЕЛОГО ВІДПОЧИНКУ В ДНІ ЛІТНІХ КАНІКУЛ, БІБЛІОТЕКА ОРГАНІЗОВУЄ І ПРОВОДИТЬ ЗАХОДИ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЛІТНЬОГО ЧИТАННЯ.


Програма «Райдужне книжкове літо» стартувала включаючи низку різноманітних захоплюючих заходів, а саме: екскурсії, інтерактивні години, пізнавальні посиденьки, розвиваючі ігри, вікторини, дискусії,ігри -мандрівки. Так дитяча бібліотека радо приймала у себе пришкільні табори.
Перші дні літніх канікул принесли цікаві веселі заходи.
Для учнів ЗОШ № 2 підготовлено і проведено урок хороших манер «Гарні манери для малюків», а діти ЗОШ № 1прийняли участь в літературно – правовій мандрівці « Казки читаємо-права вивчаємо».
Діти ЗОШ№3 відвідали майстернюhahd–mate«Канзаші або об’ємні прикраси зі стрічки» ,де дітей зустріла Юрченко О.О. і провела з дітьми цікаве заняття.
Також для дітей було проведено літературно –розважальну подорож «Свято звитяги й українського козацтва»,»Любим ми подорожувати» гра - мандрівка, конкурс малюнків «Твій друг – безпечний рух», а вироби дітей своїми руками було висвітлено на виставці поробок « Час радісно лине,змістовно й цікаво,коли в руках улюблена справа.
Для дітей, які полюбляють відео-перегляди працював літній бібліотечний кінозал.
Весело, цікаво та, як завжди, із користю ми з дітьми мандруємо сторінками книжок, дитячих журналів, приймаємо участь у вікторинах та конкурсах.
Завдяки нашим заходам та екскурсіям діти переконалися, що в бібліотеці можна змістовно відпочити, розважитися та набути нові корисні знання.



/Files/images/nove/20170613_100500.jpg


/Files/images/nove/20170613_113743.jpg



/Files/images/nove/20170614_111907.jpg

Чимало свят дарує нам весна,

Як в рідний дім повернення з дороги.

Та є найбільш хвилюючим для нас

Величне свято Перемоги.

Це свято не затьмариться в віках.

В цей день нестимуть люди завжди квіти,

Не обміліє пам’яті ріка –

В серцях нащадків буде вічно жити…

9 травня – День Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Цього дня весь світ вкривається весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутий. Свято Перемоги – це свято зі слізьми на очах, це свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир, гірке, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

До цього дня бібліотекою було проведено урок мужності на тему: « Перегортає пам'ять сторінки,веде туди на фронтові дороги»

/Files/images/nova/WP_20170511_039.jpg

/Files/images/nova/2017-05-11_12.22.29.jpg

Степаненко Г.О. в доступній формі розповіла дітям про героїв Кам'янщини,які захищали наше місто від нацистів, про книги , які були написані нашими земляками:Шамраєм О.Г. "Їхній подвиг житиме у віках", Людним Ф.П. "Фронтовими дорогами війни", Коломійцем Д. "Ішли у бій двадцятилітні". Діти хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто не вернувся додому з війни,запалили свічку вічного вогню і мали нагоду потримати в руках флягу воєнних років та солдатську пілотку.



/Files/images/nova/WP_20170511_031.jpg

/Files/images/nova/WP_20170511_037.jpg

У переддень роковин Лесі Українки в районній бібліотеці було проведено літературну зустріч« Обернулась в легенду» .
На захід завітали учні 4-а класу ЗОШ№1 з класоводом Шмагайло І.С.
Бібліотекар розповіла цікаві факти із життя Лесі Українки та її сім’ї.

/Files/images/DSCN0850.JPG
Розповідь підтверджувалася кадрами з відео презентації про поетесу.
Звучали пісні на вірші Лесі Українки. Діти читали і декламували твори,
/Files/images/DSCN0862.JPG


/Files/images/DSCN0868.JPG
а потім показали сценку "Біда навчить" за казкою Лесі Українки.
/Files/images/DSCN0889.JPG


/Files/images/DSCN0901.JPG
В кінці заходу присутні ознайомилися з тематичною викладкою літератури «Горить зоря її поезії над світом» та переглянули мультфільм про горобчика.



/Files/images/DSCN0903.JPG



Ось уже минає третя річниця від трагічних і героїчних подій на Майдані.
Протягом яких відійшли у вічність найкращі люди України, люди високого духу.
Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують своїх синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.
Пам'ять ,стій, зупинись на хвилинку,
Серце від болю замри,
Згадаймо трагічну сторінку
Згадаймо вас славні сини.
Такими словами 20 лютого в районній бібліотеці розпочалася година - вшанування Героїв НебесноїCотні "Небесна Сотня .Памятай".
На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.На Майдані загинули 100 осіб, яких пізніше назвали "Небесною Сотнею".
Бібліотекар розповіла присутнім про юних ангелів Небесної Сотні та нашого земляка, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну.
Захід супроводжувався відео-кліпами, а також присутні ознайомилися з книжковою виставкою « Пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Хвилиною мовчання присутні на заході пом’янули тих людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття.
Під мелодію гімну Майдану «Пливе кача» учасники заходу запалили свічку ,яку діти передавали з рук в руки.
Свічка - це символ незгасної слави тих,чиї імена навічно вкарбувалися в народній пам'яті та стали ще однією героїчною сторінкою історії України.


/Files/images/DSCN0831.JPG


/Files/images/DSCN0843.JPG


/Files/images/DSCN0846.JPG


/Files/images/DSCN0830.JPG

Пам'ять!Гірка пам'ять афганської війни!Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок,збуджує уяву.Пам’ять!Що ти залишила?Похоронки?Сльози матері?І гортає пам'ять свої жалібні сторінки про афганську війну. Правда про афганську війну болюча і гірка. Бої закінчились,а історія - вічна . Бо вона написана кров’ю солдатів і слізьми матерів.
Опинившись на палаючій афганській землі ,відважний воїн – інтернаціоналіст Олександр Стовба всім серцем прийняв її болі як свої і до останнього подиху захищав інтереси її народу. Про життя і творчість Олександра мова йшла на літературній годині «Сильніший від смерті». Діти декламували вірші героя зі збірки «Мама я вернусь», ознайомились з тематичною викладкою літератури « Життя обірване Афганом»,переглянули документальний фільм про вивід військ із Афганістана.


/Files/images/DSCN0798.JPG


/Files/images/DSCN0801.JPG

Кожна держава має свою символіку.
Вистраждавши,виборовши волю,Україна тепер має свої державні символи: герб,прапор,гімн,які уособлюють її історію,сутність ,тобто є найхарактерніші для неї.
До річниці затвердження державних символів в бібліотеці було проведено історичну годину «Символи держави»,з учнями 3 класу ЗОШ№1.
Присутні переглянули викладку літератури «Символи держави».
Бібліотекар ознайомила дітей з історією виникнення державної символіки,її походження ,з легендами : про прапор ,золотий тризуб, а також читали вірші українських поетів про державні символи.
Діти відгадували вікторину, за кожну правильну відповідь отримували квіточку і плели віно для України,який буде оберігати нашу країну від негараздів, а на завершення заходу всі разом заспівали Гімн України.
З задоволенням учні переглянули мультики «Легенди України».


/Files/images/DSCN0756.JPG



/Files/images/DSCN0758.JPG



/Files/images/DSCN0764.JPG

Є професія у світі – серце віддавати дітям!
Серце вчителя безкрає,як би він його не краяв.
Тому гідний вчитель шани,і любові ,і пошани.

Олександр Антонович Захаренко – учитель від Бога.
Мала батьківщина – Кам’янська земля – подарувала йому душу творця,розум мислителя і серце,сповнене любові до людей.
В дитячій бібліотеці було проведено годину пам’яті « Учитель краси і добра»,яка була присвячена 80- річчю від дня народження нашого земляка,видатного українського педагога – новатора ,народного вчителя, директораСахнівськоїзагальноосвітньої школи.
Бібліотекар розповіла дітям про дитячі юнацькі роки життя Олександра Антоновича.
Учасники заходу переконалися – для того щоб стати справжньою людиною,вчителем потрібно постійно працювати над собою, бо успіх приходить лише до того хто любить клопітку ,щоденну працю.
Також діти змогли переглянути презентацію про видатного педагога та ознайомитися з тематичною викладкою літератури.

/Files/images/DSCN0788.JPG




/Files/images/DSCN0792.JPG

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
Саме цей день з’єднання увійшов до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України.


/Files/images/DSCN0663.JPG


/Files/images/DSCN0744.JPG

З метою поглиблення знань учнів про історію виникнення та святкуванняДня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу, пробудження інтересу до минулого, виховання почуття національної гідності, гордості за Батьківщину та народ для учнів 3 – 4 класів ЗОШ№2 районною бібліотекою для дітей був проведений захід «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна».
Бібліотекар розповіла учням про те, як тривалий час українські землі були розділені кордонами двох імперій, про те, як українці мріяли про єдність та власну державу, про величний Акт Злуки, який об’єднав українські землі в одну державу,діти прослухали легенду,а на завершення бібліотекар ознайомила дітей з викладкою літератури та діти створили ланцюг єдності.

/Files/images/DSCN0734.JPG/Files/images/DSCN0660.JPG

Два роки тому 15 січня 2015 року перестало битися серце полум’яного патріота України, поета, публіциста, перекладача, журналіста, нашого земляка Данила Андрійовича Кононенка.


Життя таке – прожив би сотню літ!
Життя таке красиве і величне.
Життя, неначе речення окличне,
Життя таке – прожив би сотню літ!
Життя, немов дівчисько симпатичне,
Життя, неначе мати край воріт.
Життя таке – прожив би сотню літ!
Життя таке красиве і величне.



Народився Данило Кононенко в селі РебедайлівкаКам’янського району на Черкащині.
Завжди гордився рідним краєм: «Кам’янка – тиха моя батьківщина.
Тут, у Кам’янці – в одному з найчудовіших куточків України, серед легенд про події минулих днів, серед квітучої зелені на кам’янистих берегах річки Тясмин, минула моя шкільна юність».
До дня річниці смерті поета в дитячій бібліотеці було проведено годину – спомин «Печаль огортає душу» . Заступник директора по роботі з дітьми Галина Степаненко розкрила присутнім, найяскравіші сторінки життя поета-земляка.
Уривки з листів Данила Кононенка до читачів дитячої бібліотеки зачитала бібліотекар Безверха С.Г.. Прозвучала на заході і літературна сторінка, підготовлена учнями, які познайомили присутніх з поезіями Д. Кононенка різних років.
А також бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою « Я був і залишусь українцем».


/Files/images/DSCN0767.JPG





/Files/images/DSCN0779.JPG


19 січня- Хрещення Господнє(Водохреща).Це одне з 12 найбільших християнських свят різдвяно – новорічного циклу.

Коли цього дня,за біблійними оповідями,Ісус Христос прийняв хрещення у річці Йордані,в цей момент на нього у вигляді голуба зійшов Дух Божий,тому це свято ще називають Богоявленням.На Водохреща освячують воду,яка вважається цілющою і зберігається увесь рік.Про це та інші цікаві факти про традиції та вірування на Водохреща дізналися учні 1-2 класів ЗОШ№2 на уроці народознавства «Хрещення Господнє,свято Водохреща».Діти доповнювали прислів’я про зимові свята,розгадували «Зимовий кросворд».
Кiлькiсть переглядiв: 704