Указом Президента України №872/2014 щороку 21 листопада відзначається день Гідності та Свободи.
Це українське свято на честь початку двох українських революцій: Помаранчевої (2004 рік) Та Революції Гідності (2013рік).
Єдиний символ Революції гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни,вона відбулась у нас самих,у нашій свідомості. «Гірко плаче Україна за своїми синами» - на таку тему був проведений захід в дитячій бібліотеці. «Герої не вмирають,а живуть!
Їх імена лишаються із нами. Нехай Господь благословить наш путь
До миру й спокою в відновленій державі». Пам'ять не убієнна…
Під час заходу бібліотекар познайомила дітей з поняттями «гідність» та «свобода», розповіла про дні, які з болем і кров’ю увійшли до історії українського народу,про події листопада 2013 року – лютого 2014 року, про героїв «небесної сотні»,про героїв –земляків ,що загинули в боях на Сході України.
Читачі вшанували хвилиною мовчання героїв, які вже не повернуться ані в рідну домівку, ані до бойових побратимів. Вони віддали свої життя за найдорожче, що в них було, - за Україну.
Також діти познайомилися з літературою , в якій описуються події Євромайдану та події в зоні АТО.





/Files/DSCN0593.JPG
























/Files/DSCN0589.JPG



































Вигаптуй на небо райдугу – доріжку,
Простели до сонця вишивку – маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями – снами
Плавати до щастя білими човнами.

Василь Симоненко
Людина і праця,людина і пісня,людина і витвір мистецтва – це все вічне,безсмертне,щось своєрідне і глибоко вражаюче.
Наш український народ працьовитий,щедрий на таланти,здібний, обдарований.
Якщо працювати – то до сьомого поту,якщо співати – то дзвінко,розложисто,якщо творити щось – то неповторно,захоплююче.
Одному з видів українського народного мистецтва – вишивці було присвячене свято « А над світом українська вишивка цвіте».
На свято були запрошені майстрині – вишивальниці – Галина Миколаївна Билина,Ніна Дем’янівна Денисенко, Марія Іванівна Кульбачна, баба Оля Ісаєва, випускниці школи Даша Таран та Наталія Ткаченко ,які своїми тендітними руками створили багато унікальних робіт,що надихають оточуючих взяти в руки п’яльця і творити.
Їх вишивки – глибоко традиційні,кожна композиція осмислена ,неповторна.


/Files/034загал_на.jpg





















Присутні на святі разом з учнями ЗОШ №3 та вчителями поринули в прекрасний світ народної вишивки,дізналися більше про традиції ,обряди,культуру та історію нашого народу.
Баба Оля познайомила присутніх з народними повір’ями ,звичаями та обрядами пов’язаними з шиттям сорочок та їх носінням.
А також подарувала присутнім народну пісню в якій є такі слова :
« А вже ж тая слава
По всім городочку
Що дівчина козакові
Вишила сорочку».

/Files/баба_оля.jpg
















Учениця 6 класу Степаненко Наташа разом з мамою подарували присутнім сценку та заспівали дуетом пісню « А сорочка мамина біла, біла ».


/Files/наша_сценка.jpg












/Files/DSCN0530.JPG
























На святі панувала домашня атмосфера : діти розповідали вірші та танцювали , разом з усіма співали українські пісні
/Files/DSCN0525.JPG














/Files/DSCN0526.JPG
причащалися смачним короваєм

/Files/вносят__коровай.jpg















Бібліотекар ознайомила присутніх з тематичкоювикладкою літератури « Українська вишивка». Всі присутні були задоволені святом і з захопленням розглядали роботи вишивальниць.



Нещодавно учні Юрчиської ЗОШ відвідали дитячу районну бібліотеку.
Для дітей в бібліотеці було організовано пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної». Бібліотекар ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки,провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками.
Також бібліотекар познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.
В ході екскурсії діти ознайомилися з куточком користувача Інтернету та правилами безпечної роботи з комп’ютером.
Цікавим доповненням екскурсії стала захоплююча вікторина «Відгадай казкового героя»,яку провів лісовий гість Борсучок.
Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.

/Files/DSCN0501.JPG



























При бібліотеці в відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів працює гурток "Книжкова лікарня", тут надають швидку допомогу "потерпілим".
Звідси старі, пошарпані книжки виходять такими приємними на вигляд, що їх відразу хочеться взяти до рук і прочитати. Клей, картон, ножиці - ось основні інструменти, за допомогою яких "лікують" книги.
Бібліотекар надає учням консультації, показує, як потрібно ремонтувати книгу, як берегти книгу, як її читати, правильно користуватися нею.
Книжки - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти.
А захворівши, потребують лікування.І от на допомогу книгам прийшли учні Кам’янської ЗОШ №1.
Вони завітали до районної дитячої бібліотеки «полікувати» книжечки.
/Files/DSCN0477.JPG
Бібліотекар ознайомила дітей з роботою гуртка « Книжкова лікарня», з будовою книжки. Школярі пригадали правила поводження з книгою. Галина Олександрівна розповіла ,як ремонтувати книги.
І робота закипіла у « Книжковій лікарні»!
Хлопці клеїли « корінці»,


/Files/DSCN0481.JPG

/Files/DSCN0484.JPG

дівчатка оновлювали палітурку


/Files/DSCN0483.JPG
бібліотекар допомагала
Всі залишились задоволені своєю працею.

/Files/DSCN0489.JPG


Премудросте земна бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька і здалека,

Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.

30 вересня бібліотекарі Кам’янської ЦБС святкували Всеукраїнський день бібліотек.

У цей день професійного свята наше суспільстовіддає данину шани подвижникам бібліотечної справи,людям,які присвятили своє життя служінню народу,книзі, знанням.

Але цього року це свято збігається ще й з визначною подією – 65 –річчям Кам’янськоїрайонної бібліотеки для дітей. З ювілеєм районну бібліотеку для дітей прийшли привітати : заступник голови райдержадміністрації Коваленко В.В.,начальник відділу культури РДА Марченко Л.А.,голова райкому профспілки працівників культури Ляшко Ю.Ю.

/Files/IMG_5392.JPG/Files/IMG_5467.JPG/Files/IMG_5441.JPG

Ювіляри хлібом – сіллю зустріли гостей.

/Files/IMG_5384.JPG

На свято були запрошені люди старшого покоління ,які все своє життя віддали районній бібліотеці для дітей і перебувають на заслуженому відпочинку. Своїми спогадами про колег, про роботу в бібліотеці з присутніми поділилися: Надьон Катерина Михайлівна , Беркіна Олександра Георгіївна ,Денисенко Віра Іванівна та інші.



/Files/IMG_5396.JPG


/Files/IMG_5460.JPG


/Files/IMG_5413.JPG

. Щирими оплесками присутні зустріли привітання найменших читачів дитячої бібліотеки,



/Files/IMG_5406.JPG



а найактивніша читачка Снігур Анастасія привітала бібліотекарів зі святом і подарувала їм свій вірш,який написала до ювілею бібліотеки.

/Files/IMG_5452.JPG

На ювілей завітали завжди сварливі баба Параска та баба Палажка.



/Files/IMG_5440.JPG

Розповіла про сьогодення районної бібліотеки для дітей Степаненко Г.О. ,гості переглянули презентацію про дитячу бібліотеку.


/Files/IMG_5454.JPG



/Files/IMG_5445.JPG

Всі присутні хвилиною мовчання пом’янули ветеранів праці ,які відійшли у вічність та героїв Черкащини ,які загинули в зоні АТО . На закінчення свята всіх гостей почастували запашним короваєм



/Files/IMG_5509.JPG


а художні колективи районного будинку культури « Ліра» та Юрчиського будинку культури « Любисток» подарували присутнім ліричні та жартівливі пісні.


/Files/IMG_5486.JPG






/Files/IMG_5519.JPG





« Літо – найулюбленіша пора всих дітей. Літо… Як багато в цьому слові "сплелось" та "відгукнулось" - відпустки, канікули, численні поїздки, враження, зустрічі.

Але, на жаль, не скрізь і не у всіх є реальна можливістьвиїхати з міста і закономірно виникають питання: як у рідному місті відпочити з користю, чим зайнятися, що зробити для того, щоб дитина цілодобово не просиджувала біля комп’ютера чи телевізора?...Літній відпочинок - це не тільки сонце, свіже повітря та приємні враження, це ще й невід’ємний компонент покращення здоров’я та духовного зростання підростаючого покоління. Літній відпочинок дітей не є бездумним гаянням часу, байдику­ванням, адже золотих теплих днів вистачить не тільки на річку, море, заняття спортом та рухливими іграми, його вистачить і на активне читання. Під час літніх канікул до бібліотеки користувачі приходять з друзями, подругами. Навіть найцікавіший відпочинок не можнауявити без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!

Пора літніх канікул , надала чудову можливість для залученнядітей до читання, створення простору для творчості і приємного спілкування з книгою.

Не стала винятком і наша бібліотека. Так з 1 по 16 червня районна бібліотека для дітей радо приймала у себе пришкільні табори ЗОШ №1,ЗОШ№2 та ЗОШ №3.Програма літніх читань «Читай і засмагай на галявинах та дитячих майданчиках» включала низку різноманітних захоплюючих заходів.

1 червня – це не лише початок літа,цього дня світ відзначає день захисту дітей,який вважається одним з найдавніших міжнародних свят. Цього дня для дітей було проведено зірковий майдан « Острів читання на планеті літо».

Діти з задоволенням приймали участь в іграх ,вікторинах, відгадували загадки .

/Files/DSCN0163.JPG/Files/DSCN0174.JPG/Files/DSCN0189.JPG/Files/DSCN0190.JPG/Files/DSCN0191.JPG/Files/DSCN0193.JPG/Files/DSCN0248.JPG
Для дітей було проведено годину цікавої інформації « Ти знаєш ,як зітхає океан», коло спілкування «Дружба починається з посмішки» (до дня друзів),година ввічливості



/Files/DSCN0264.JPG



/Files/DSCN0266.JPG
« Поради феї чарівної»яка була присвячена правилам поведінки у гостях, а також правилам, які повинен знати господар. Діти дізналися про культуру поведінки в громадських місцях, казковий калейдоскоп «Вчись робити добро», правознавча гра – подорож « З героями казок по статтях Конвенції»,під час якої дітипознайомилися зі своїми правами, разом визначалиправа, якібуло порушено стосовноказковихгероїв,також діти ознайомилися з книжковою виставкою « Закон захищає дитинство»,



/Files/DSCN0205.JPG





/Files/DSCN0366.JPG
експедиція – пошук « Ліс природне багатство»,де діти відповідали на питання вікторини які задавав їм Борсучок, що прийшов на зустріч з дітьми ,переглянули короткометражний фільм « Посмішка природи»,мультики « На лісовій стежині»,»Бережіть природу»,читали вірші про природу ,ознайомилися з легендою про березу.



/Files/DSCN0241.JPG




/Files/DSCN0257.JPG



/Files/DSCN0272.JPG
Година здоров’я « Здоров’я – важливіше скарбу» ,булаприсвяченанайактивнішійпроблемісучасності – здоровому способу життя .Діти відгадували загадки,складали вірші ,грали в ігри на закінчення заходу переглянули мультик « Мийдодир».



/Files/DSCN0268.JPG





/Files/DSCN0269.JPG





/Files/DSCN0274.JPG
«Він дізнається для нас
Про Китай і про Канзас,
Про найдовший в світі міст
Розповість нам ….(журналіст).

Так бібліотекар розпочала день журналіста « Акула пера».
Де розповіла дітям про значення професії для людей, про людей ,які працюють на цій ниві і доносять до людей всю інформацію, яка їх цікавить.
До бібліотеки була запрошена заступник головного редактора газети « Трудова слава» Наталія Анатоліївна Путіліна. Вона розповіла дітям про себе , про професію журналіста ,як працівники редакції підбирають матеріали для чергового випуску газети,як газету готують до друку.
Наталія Анатоліївна розповіла дітям ,що для успішної роботи кореспондентові, необхідно мати особливі властивості характеру й професійні навички, починаючи із чесності, допитливості й акуратності. Вонизобов’язанірозпізнаватитакуінформацію, що буде цікава й корисначитачам.
Головне завданняжурналіста – писати людям тільки правду, відповідала на запитання дітей.


/Files/DSCN0218.JPG






/Files/DSCN0220.JPG
Після спілкування з гостею, діти самі випробували себе в ролі журналіста погравши в гру « Я майбутній
журналіст».

/Files/DSCN0230.JPG




/Files/DSCN0232.JPG


Для самих маленьких читачів було проведено екскурсії по бібліотеці.


/Files/DSCN0252.JPG





/Files/DSCN0253.JPG





/Files/DSCN0254.JPG
Усі бібліотечні заходи булицікавими, корисними, веселими та інтерактивними. Коженвиховнийзахідсупроводжувавсявідео - переглядом.
Діти в бібліотеці можуть не тільки почитати цікаву книгу,переглянути дитячий журнал,відвідати масові заходи,але й познайомитися з героями казок у віртуальному світі,подивитися улюблені мультики.



/Files/DSCN0256.JPG







/Files/DSCN0259.JPG






/Files/DSCN0260.JPG






/Files/DSCN0271.JPG

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Чорнобиль ... Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд , здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.

Напередодні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії у стінах бібліотеки для дітей відбулася година спілкування «Біль Чорнобиля з роками не згасає».

Бібліотекарі розповіли про тих, хто ризикуючи життям і здоров’ям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Діти згадали імена перших ліквідаторів аварії, розглянули фактори, які спричинили їх та переглянули відео «Героям Чорнобиля присвячується», ознайомилися з викладкою літератури у бібліотеці «Чорнобиль – це набат і біль»

Ми повинні радіти життю і не забувати за всіх рятівників, які відвели від нас страшну катастрофу, і, за інших, непричетних ні до ядерного ремесла, ні до аварії, хто відкрив собою список безневинних жертв. Нехай пам'ять про них буде вічна, як вічним є щорічне полум'я чорнобильських свічок.
Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!

/Files/DSCN0147.JPG/Files/DSCN0149.JPGЧитачі Кам’янської районної бібліотеки для дітей приймали участь в конкурсі книжкових відео оглядів « Фабрика вражень» в якому діти розповідали про цікаву книгу та знімали її на відео. Робота учениці 5 класу Кам’янської ЗОШ №3 Степаненко Наталії про книгу Ольги Бусенко«Паперовий янгол»була відмічена в номінації « За крок до перемоги» поважними членами журі Черкаської обласної бібліотеки для дітей. І 22 квітня наша читачка їздила по заслужену нагороду. Де для переможців було проведено веб – квест по Черкасах. Діти з задоволенням виконували завдання ,які знаходили в конвертах,зяких довідалися багато цікавого про місто Черкаси. /Files/DSCN0049.JPG/Files/DSCN7373.JPG


Дітей пригощали солодощами,чаєм.Була організована професійна фотосесія і звичайно ж нагороди з подарунками.


/Files/DSCN0110.JPG



















/Files/DSCN0111.JPG


До районної бібліотеки для дітей завітало поетичне тріо: Таміла Чупак, Катерина Вербівська та Іван Дубінін де разом у п’ятницю 21 квітня провели творчі зустрічі.
На заході були присутні учні Кам’янської ЗОШ І-ІІ ст. № 1 та Кам’янської ЗОШ №2.

/Files/DSCN0036.JPG






/Files/DSCN0019.JPG

Розпочала зустріч член національної спілки письменників України,поет ,художниця,завідувач читальним залом обласної юнацької бібліотеки ім. В.Симоненка - Катерина Іванівна Вербівська.
Скромно представившись, пані Катерина відразу перейшла до справи, - ознайомила дітей із своїми творами,розповіла про творчий шлях.
Ліричну сторону поетів допомагала розкривати заступник директораісторико – державного заповідника по науковій роботі , композитор та поет Таміла Петрівна Чупак.
Таміла Петрівна співала пісні які створила власноруч на слова Катерини Вербівськоїта Івана Дубініна,зачитувала свої власні вірші та прозу


/Files/DSCN0023.JPG






/Files/DSCN0032.JPG

На завершення заходу, виступив – Іван Іванович Дубінін. Член Національної спілки письменників України,поет ,гуморист,пародист.Іван Іванович зачитував дітям свої вірші,пародії.


/Files/DSCN0027.JPG







/Files/DSCN0012.JPG

Школярам сподобалась творча зустріч.Вони придбали книги з автографами письменників на згадку про цікаву зустріч.


/Files/DSCN0041.JPG








/Files/DSCN0043.JPG

Всі з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі з поетами, письменниками, музикантами, щоб не на відстані, а зблизька насолодитися величними здобутками сучасної української культури.


Дитяча творчість про майбутнє України.

До дня Народження нашої держави на Черкащині стартував Всеукраїнський конкурсдитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд». Його учасники мають підготувати й надати на розгляд конкурсної комісії роботи у трьох номінаціях: прозовий, поетичний твір або малюнок. Робота має бути гарно оформленою, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього України.

У конкурсі можуть брати участь діти 10-16 років . Конкурс триватиме у два тури. Під час першого туру учасники мають надати свої роботи нашій бібліотеці до 15 червня 2016 року. Підсумки обласного етапу будуть підбиті до Дня Конституції України.Детальніше з положенням про конкурс та умовами участі в ньому можна ознайомитись на сайті Національної бібліотеки України для дітей , в Положенні на сайті: http://chobd.ck.ua/index.php/2011-05-25-09-50-46/2011.. та в Кам’янській районній бібліотеці для дітей.


/Files/IMG_6311.JPG

30 березня цього року в Черкаській обласній бібліотеці для дітей переможці 2 етапу «Книгоманія 2016» учні шостих і сьомих класів міст Сміла, Ватутіне, Черкаси, а також Смілянського, Золотоніського, Кам’янського, Монастирищенського, Черкаського та Чигиринського районів боролися за почесний титул найерудованішого, найвдумливішого, найактивнішого читача з бездоганним літературним смаком.
Кам’янський район представляли учні Кам’янської ЗОШ №1 Геріх Діана та Притула Владислав,активні читачі районної бібліотеки для дітей.

/Files/IMG_6309.JPG

Конкурсанти виконували письмові завдання й усні тести. У перерві між турами для них була проведена екскурсія до Черкаського обласного краєзнавчого музею.


/Files/IMG_6314.JPG

А потім на дітей чекали нагороди ,чай із печивом і перегляд найкращих відеороликів учасників конкурсу книжкових відеооглядів «Фабрика вражень».


/Files/DSCN0123.JPG


«Книгоманія" - це національна програма пропаганди читання та популяризації книг серед дітей, яка проводиться в Україні з 2002.
І цього року переможці першого етапу конкурсу "Найкращий читач року" серед учнів 6-7 класів взяли участь у ІІ районному етапі конкурсу, що проходив у районній бібліотеці для дітей .
Основним завданням учасників було найкраще розповісти про свою улюблену книжку, яка не входить до шкільної програми, та дати правильні відповіді на запитання літературних вікторини.
Діти чудово, змістовно і натхненно розповідали про свої прочитані книжки і рекомендували їх читати присутнім дітям. Творчо підійшла до конкурсу Лушпіган Марія, яка своє захоплення читанням представила власним віршем та яскраво і зворушливо розповіла про книжку Лідії Чарської "Принцеса цирку".
Моцар Олександр не тільки цікаво поділився враженнями про нещодавно прочитану книжку, але й прочитав вірші свого батька, Олександра Анатолійовича, героїчного воїна, який пройшов із запеклими боями найгарячіші точки зони АТО, чим зворушив серця слухачів.
Геріх Діана дуже цікаво розповіла про книгу « Українські князівни» Розповіла про себе ,як була прийнята в козаки і на даний час являється джурою.
Владислав Притула показав дуже хороші з результати в вікторині та цікаво розповів про улюблену книгу.
Також учні-читачі показали неабияку загальні ерудицію, відповідаючи на цікаві літературні тести та вікторини.
В результаті компетентне журі визнало наших учнів-читачів переможцями конкурсу, нагородивши їх Почесними грамотами та солодощами. 30 березня переможці братимуть участь в обласному конкурсі "Найкращий читач року". Бажаємо їм успіху!


/Files/DSCN1459.JPG

























/Files/DSCN1456.JPG

























/Files/DSCN1454.JPG

























/Files/DSCN1450.JPG


З нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, популяризації його творчої спадщини, утвердження духовних заповідей, з метою виявлення творчих здібностей та обдарувань підростаючого покоління, активізації виховної та патріотичної роботи, ефективної реалізації молодіжної політики в бібліотеці 11 березня було проведено районний конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка „ Тарасовими шляхами”.
Цього дня в приміщенні бібліотеки та ЗОШ №1 ( молодші класи ) зібралися шанувальники творчості Кобзаря переконані в тому, що пам’ять про Т.Г. Шевченка має бути для нас, нащадків, святинею.




/Files/1.jpg


























/Files/2.jpg


























/Files/4.jpg



























/Files/11.jpg


























/Files/55.JPG























/Files/IMG_2426.JPG


























/Files/IMG_2477.JPG








































/Files/P3120250.JPG

За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 р., народилася Лариса Петрівна Косач.
Народилася вона в Новоград-Волинському в інтелігентній родині.
Мати – письменниця Олена Пчілка, батько – юрист, громадський і культурний діяч.
Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки, дбали про її гуманітарну освіту.
До 145-річчя з дня народження Лесі Українки .бібліотекарі дитячої бібліотеки завітали до учнів початкових класів Кам’янської ЗОШ №2.
Де провели бесіду « Леся Українка – славна дочка України» і ознайомили дітей з книгами тематичної викладки «Співачка досвітніх вогнів».діти з задоволенням роглядали книги ,читали вірші Лесі Українки. «Діти!
Наша зустріч закінчилось, але ми не прощаємося з вами.
Ще раз запрошуємо завітати до бібліотеки. Наодинці пройтися життєвим шляхом поетеси Лесі Українки і взяти її твори, з яких долинуть до вас слова Лесі Українки» - такими слова бібліотекар завершила зустріч з дітьми



/Files/images/nove/2333.jpg




/Files/images/nove/DSC_1023.jpg





/Files/images/nove/DSCN0978_1_.JPG





/Files/images/nove/SAM_5604.JPG





/Files/images/nove/SAM_5605.JPG

"Шануймо мову над усі віки,
Якщо ми хочем зватися народом."

Такими словами 22 лютого в Кам’янській бібліотеці для дітей розпочалось свято мови: « Мова і духовність нації».Зі слів бібліотекаря діти дізналися,що День рідної мови святкують щороку . Це незвичайне свято відзначають по-особливому.

Найкращий дар, що то його має чоловік від Бога – ЦЕ МОВА. Чоловік німий дуже нещасливий. Він не може сказати, що його голова думає,що його серце чує. Різними –прерізними мовами говорять люди. За підрахунками вчених, на земній кулі є біля 3000 мов.

Деякі мови подібні, інші зовсім різні. Наша мова має також кілька сестриць,що до неї більш або менш подібні. Споріднені з нашою мовою польська,російська, чеська,словацька,сербська, болгарська та інші. Чужі або зовсім не подібні до нашої китайська,німецька, англійська та інші.

А як називається наша країна?

Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки. І де б ми не були,скрізь відчуваємо поклик рідної землі,хвилюємося аж до сліз , зачувши рідне слово. Недарма засновник української мови і літератури Т.Г.Шевченко писав: Ну щоб ,здавалося, слова….

Слова та голос – більш нічого.А серцеб’ється – ожива,Як їхпочує!..

Читачі зачитали вірші, оповідання про ріднумову. Діти прийшли до висновку, що потрібно плекати й берегти найкращу квітку рідної землі – українську мову.


/Files/images/nove/DSCN1098.JPG





Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.



/Files/images/nove/DSCN1334.JPG





/Files/images/nove/DSCN1338.JPG

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні

19лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності

та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в районній бібліотеці для дітей було проведено урок пам’яті «Майдан – це віддані герої» На захід завітали учні 2-в та 2-б класів ЗОШ№1 зі своїми вчителями. Бібліотекар розповіла другокласникам про загиблих на Майдані Незалежності героїв України,яких ми називаємо Героями Небесної Сотні. Школярі переглянули відео "Герої не вмирають".На екрані оживали Герої Небесної Сотні.

На уроці діти дізналися чим жили ці воїни світла, що любили, у що вірили, за що стояли на майдані.

Розглянули виставку "Вони померли, щоб жила Україна".Зворушливо звучали вірші, які підготували діти про Небесну сотню.
Запаливши свічку і передаючи її з рук в руки, присутні під тихі звуки « Плине кача…»вшанували загиблих Героїв Хвилиною мовчання.

/Files/images/nove/DSCN1349.JPG/Files/images/nove/DSCN1353.JPG


15 лютого ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав, віддаємо шану усім тим, хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах.
Особливо болісною раною був і залишається Афганістан.
Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину. Правда про Афганську війну… Вона різна.
Нерідко хвороблива й гірка.
27 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.
Афганська війна… Брудна, неоголошена.… А хіба війни можуть бути чистими?
Кожна несе смерть, інвалідність, одягає в жалість тисячі сердець, материнських сердець.
У війни холодні очі… У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика…
Такими словами розпочалася історична година «А біль Афганістану,навіки в душі чомусь не замовка» ,яка булапроведена в дитячій бібліотеці.
Ця година - данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, ніж Велика Вітчизняна.
На заході учні зачитували вірші із книги О.Стовби «Мама я вернусь» , бібліотекар провела огляд тематичної викладки літератури « Життя обірване Афганом».
/Files/images/nove/DSCN1327.JPG





/Files/images/nove/DSCN1328.JPG





/Files/images/nove/DSCN1329.JPG

Любов безмежний, чудовий дар,
Що дав творець своєму створінню.
Любов — це жертва, серця жар,
І райський спокій у терпінні.


/Files/images/nove/DSCN1322.JPG

14 лютого, день Святого Валентина — покровителя всіх закоханих.
Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де щороку його відзначають.
Різні перекази, легенди стверджують, що Святий Валентин — не вигаданий.
У Давньому Римі цим іменем був названий один священик.
Жив він у III ст. н. е., у роки царювання Клавдія II. Як відомо, цей імператор про¬славився своєю жорстокістю, деспотизмом.
Клавдій II заборонив одружуватися воїнам, бо, мовляв, вони тоді не так пильно не¬стимуть службу.
До цього дня в дитячій бібліотеці було проведено гру – зустріч « Любові всевишній присвячується» та оформлено тематичну викладку літератури «Мелодія двох сердець».




/Files/images/nove/DSCN1313.JPG




22 сiчня день Соборностi Украни.
Це – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна.
Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi.
Так трапилось, що на протязi багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї.
Про ці та інші факти історичних подій розповідалося в патріотичному роздумі «Єдність ,як запорука сили України»,який було проведено в дитячій бібліотеці та оформлено тематичну викладку літератури « Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг».



/Files/images/nove/DSCN1310.JPG


Ось уже минуло майже три роки, як не стало серед нас відомої черкаської письменниці, прозаїка, засновниці літературно-творчого гуртка «Пегасик», що діє в Черкаській обласній бібліотеці для дітей.
Очолювала його Майя Флорівна Фролова протягом багатьох років.
Вона зуміла побачити, оцінити перші творчі здобутки обдарованих дітей, прищепити смак літератури, виховала не одне покоління відомих письменників та журналістів Черкас.
А її учні з вдячністю і донині згадують її доброту. 6 січня 2016 року Майї Флорівні Фроловій виповнилося б 85 років.
В районній бібліотеці для дітей було проведено літературну годину « З любов’ю в серці до дітей»,оформлено книжкову виставку «Де народився ,там і згодився» та проведено огляд літератури по цій виставці.
Кiлькiсть переглядiв: 427