Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці.

З 4 по 8 грудня в районній бібліотеці для дітей пройшов Тижня права « Твоє життя – твої права».
Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.
Тематика проведених в рамках Тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості дітей про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
В рамках Всеукраїнського Тижня права районною дитячою бібліотекою для дітей було проведено ряд цікавих заходів для користувачів шкіл райцентру.
05 грудня 2017 року бібліотекарі Безверха С.Г. та Дмитрук Ю.Ю. спільно з головним спеціалістом Кам’янського бюро правової допомоги Смілянського МЦ з надання БВПД Токар І.С., в приміщенні Кам’янської районної бібліотеки для дітей, учням 7 –А класу ЗОШ№1, провели інформаційно – правову годину : «Кожна людина має право».
Читачам було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись присутніх над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.
До уваги присутніх було представлено відеофільм «Конвенція ООН про права дитини» .
Також для кращого засвоєння інформації, по закінченню заходу з дітьми було проведено гру «Право чи обов’язок», в результаті якої діти самостійно змогли розмежувати свої права та обов’язки.

/Files/images/nova/DSCN2322.JPG/Files/images/nova/DSCN2329.JPG


































07 грудня 2017 року, також спільно головним спеціалістом Кам’янського бюро правової допомоги Смілянського МЦ з надання БВПД Токар І.С. для учнів 1-4 класів ЗОШ №3 було проведено правопікнік « Я і моя сім’я» .
В ході проведення даного заходу дітей було ознайомлено з їхніми основними правами та обов’язками, а для закріплення отриманої інформації з дітьми було проведено гру про порушені права персонажів у казках.

/Files/images/nova/2.jpg






З дитячих років діти потрапляють в різні ситуації, коли необхідно знати свої права та обов'язки.
Буває так, що ми не знаємо, як захистити свої права,що для цього слід зробити, до кого звернутись по допомогу. Саме тому для учнів 2-А,3-Б,4-А,4-Б класів ЗОШ №2 була проведена історико – правову гру "Мої права – моя фортеця".
Метою гри було: закріпити і розширити знання дітей про їхні права, вчити і розуміти зміст казки, яка характеризує порушення прав дитини, вчити дітей протистояти злу і творити добро.
На завершення гри , бібліотекарем Дмитрук Ю.Ю., учням була представлена відео-презентація «Абетка твоїх прав у країні казок».
/Files/images/nova/DSCN2419.JPG/Files/images/nova/DSCN2417.JPG



















































/Files/images/nova/DSCN2420.JPG/Files/images/nova/DSCN2414.JPG



















































/Files/images/nova/DSCN2430.JPG















Для молодших користувачів, а це були учні 2 – Б, 2-А, ;4-Г класів Камянської ЗОШ №1(класні керівники Вільганюк Г.М., Сухонос С.М.,Смолінська Т.О.) проведено літературно – правову мандрівку «Казки читаємо – права вивчаємо» Мандруючи разом з бібліотекарями Юзько Л.М.,Дмитрук Ю.Ю. та Степаненко Г.О. , юні користувачі зробили чотири зупинки. Перша зупинка - подорожі «Казкова».
Діти з обкладинок упізнавали назву казки і героїв які потрапили у біду? Друга зупинка «Кмітлива».
Маленькі учасники заходу з уривку казки упізнавали героїв, що потерпали від несправедливості.
А на зупинці «Розумників» - на швидкість складали прислів’я. На зупинці «Будь уважним» учасники подорожі переглянули відео «Казки читай , порушення прав не допускай» відгадували казки і називали права дітей ,які були порушено в цих казках.
/Files/images/nova/DSCN2400.JPG

























/Files/images/nova/DSCN2407.JPG

























/Files/images/nova/DSCN2335.JPG

























/Files/images/nova/DSCN2337.JPG

























/Files/images/nova/DSCN2352.JPG






















Щороку 6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил.
Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії і українські військовослужбовці зберегли все це і примножили.
Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність - це важніше за все. Та останнім часом це свято для кожного українця набуло іншого значення.
У часи неоголошеної війни справжні воїни піднялися на захист нашої держави й щодня,щохвилини захищають кордони України. Серед них був і Петров Олег Леонідович .
Коли ворог зайшов на східні області нашої країни ,чоловік не зміг залишатися осторонь.
Пішов добровольцем у зону проведення антитерористичної операції.
Після повернення з зони АТО Олег Леонідович працює військовим комісаром Кам’янськогорайонного комісаріату.
І ось 7 грудня майор Петров Олег Леонідович завітав до дитячої бібліотеки на зустріч з учнями 8-В та 8-Б класівЗОШ №1 та вчителькою Сірченко Т.П.
Олег Леонідович розповів дітям про Збройні Сили України, про військові навчальні заклади до яких можна піти навчатися.
Розповів дітям про те, як потрапив на війну, про свою військову спеціальність і бойові будні, про щоденний побут, турботу волонтерів.
Під час розмови зі старшокласниками Олег Леонідович відповідав на безліч їхніх запитань.
Та головне, у чому були єдині і виступаючий і діти, – це розуміння необхідності оберігати свою рідну землю, стояти за неї стіною, єднатися у відстоюванні національних інтересів України.
Адже сила та міць нашої держави - у єдності армії та народу.
На завершення зустрічі заступник директора по роботі з дітьми Степаненко Г.О. привітала Олега Леонідовича зі святом , подякувала за цікаву і змістовну розповідь ,і на згадку про зустріч подарувала книгу.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2380.JPG

























/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2384.JPG

























/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2389.JPG





















Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.
Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що буде добре. Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди і вони потребують допомоги і уваги.
/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN1578.JPG














Саме з такою метою бібліотекарі районної бібліотеки для дітей організували виставку дитячих робіт під назвою « Краса Божого світу очима особливих дітей», щоб показати всім , що вони такі ж талановиті і умілі, як і звичайні їхні однолітки. Ми радо зустрічаємо їх у стінах нашої бібліотеки, спілкуємось, залучаємо до участі у масових заходах. Нехай ніколи не пересихає ріка доброти у наших душах, і діти з особливими потребами завжди відчувають турботу, тепло і ласку не тільки від близьких людей, а й від усіх, з ким доводиться зустрічатись їм на нелегких життєвих дорогах!

Нещодавно до районної бібліотеки для дітей завітали вихованці дитячого садочка «Ізумруд» та «Зірочка» разом зі своїми вихователями.
Степаненко Г.О. познайомила дітей з бібліотекою, цікавими та яскравими книжечками для їхнього віку і вони одразу пригадали ті книжки, які їм уже читали дорослі.
Від бібліотекаря маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися про правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити.
Крім того, пройшлися вулицями нашого «казкового містечка» - бібліотеки.
Заглянули до «чарівних палаців» - стелажів, на яких живуть наші друзі – книжки.
Також діти познайомились і подружилися з лісовим гостем борсучком Мишком,який розповів присутнім про пригоду свого друга їжачка ,яка трапилася з ним в бібліотеці,а також діти подивилися мультики.
Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили усміхнені обличчя наших маленьких читачів та їх слова вдячності.
І нехай, це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Закінчилась екскурсія побажанням бібліотекарів: «Завітайте до нас ще, любі дітки! Бібліотека чекає з радістю вас.
До нових зустрічей!»


/Files/images/nova/DSCN2314.JPG

























/Files/images/nova/DSCN2311.JPG

























/Files/images/nova/DSCN1570.JPG

























/Files/images/nova/DSCN1565.JPG

























/Files/images/nova/DSCN1563.JPG






















Ні труни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, на віки-віків!
Чорна сповідь моєї країни
І її затамований гнів»
"Голодний рік ,як чорна птиця,над краєм змореним літав" під такою назвою проведено годину жалоби приурочену Дню пам'яті жертв голодоморів. Захід проведено для учнів 7-Б класу ЗОШ №1, зучнями був їхній класний керівник Могилка А.П.

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2223.JPG


























/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2204.JPG
Зворушливо й цікаво пройшов захід, на якому бібліотекарі Безверха С.Г. та Дмитрук Ю.Ю.розповіли присутнім про передумови виникненняГолодомору на Україні, а також ознайомили з архівними свідченнями наших земляків про те страшне лихоліття, голод, смерть ,які опубліковані в книзі Гудзенка К.Н. « Трагічні голоси» та Вєтрова О. «Жнива смерті». Бібліотекар Безверха С.Г. провела огляд книжкової виставки «Великий голод вічний гріх» , ознайомивши присутні із тематичною літературою.Могилка А.П. розповів дітям про своїх дідуся й бабусю в яких в часи голодомору з 11 дітей залишилося троє.Діти переглянули відео про часи голодоморів 32-33 років.
Щоб увіковічнити пам’ять про тих, хто прийняв мученицьку смерть в ті «голодні роки»,про тих хто не дожив,хто не долюбив,про живих і ненароджених учасниками заходу було запалено свічку скорботи і схилено голови в хвилині мовчання,а потім всі присутні скуштували по кусочку хліба, про який не сміли згадувати жертви 33-го.Ведучі призвали присутніх берегти святий хліб і щоб смак цього хліба не дозволив нам забувати, що хліб – це життя,адже коли в кожній хаті буде хлібина і буде нагодована і кожна дитина,то сильною буде тоді Україна.
Проведений захід - це знак нашої пам’яті, святий вогник, який зігріває душі загиблих, це світло очищення задля нашого майбутнього

/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2215.JPG


















/Files/images/nnnnnnnnnnnnnnn/DSCN2218.JPG
















Кiлькiсть переглядiв: 692